Ziggurat grubunun yeni single ve albümleri hakkında

1)Grup hakkında kısa bir bilgilendirme. 

Ziggurat 1993 yılında İzmir’de kurulan ve Türkiye’nin ilk black metal demolarından ikisini 1997 ve 1998 de piyasaya süren, Çağlayan AKINTÜRK.       ( brutal vokal-bas gitar) ve Coşan TAHTALIOĞLU’nun (gitar-vokal) kurduğu black / doom / death / experimental (deneysel) grubudur. Türleri bu kadar çok saymamızın sebebi, parçalarımızın herhangi bir türden ibaret olmamasından dolayıdır. Ne var ki hem maddi hem de manevi bazı durumlardan dolayı 2016 yılında maalesef aktif müziğe ara vermek zorunda kaldık.. 2021 itibariyle de Çağlayan AKINTÜRK ( brutal vokal-bas), Semih ARI (gitar-vokal) ve Ercan KAYA (klavye) ile yeniden aktif müzik yapma kararı aldık ve tekrardan çalışmalara başlayıp kısa zamanda bir albüm çıkardık. Albüm şu an hem Cd formatında hem de tüm dijital platformlarda yayında..

2)Albüm hakkında kısa bir bilgilendirme (teması, grup için anlam ve önemi vs)

Grubu yeniden aktif hale getirdikten sonra bir albüm yayınlama kararı aldık. Fakat bu albümün eski parçalardan mı yoksa yeni parçalardan mı oluşacağı hakkında çok düşündük ve ortak bi karara vardık. İlk etapta bugüne kadar yayınlanmış ve yayınlanmayan, gün yüzüne çıkmamış parçalardan oluşan bir albüm çıkarmak. Bu hem nostaljik hem de grubun geri dönüşü şerefine, kendimizi tekrar tanıtmak için yayınladığımız bir albüm. Parçalar üzerinde ufak bir mastering harici oynama yapmadık. Hemen akabinde 2 parçadan oluşan EP ve 8 Parçadan oluşan “Son Perde” isimli albümümüzü Toxin Music  etiketiyle yayınladık.  Albümde sürpriz olarak daha önce yayınlamadığımız 2 parça daha var. Onları da Toxin Music’ten sevgili Meriç Yapıcı’ya ulaşarak albümü edinip dinleyebilirsiniz. Albümün teması genel olarak bir isyan ve haykırış üzerine.. Topluma, sisteme ve hatta kendine! Albümün bizim için önemi ise; çalışmayan bir bilgisayarı toparlayıp çalışır hale getirip tüm o eski parçaları ve verileri kurtarmamızdır. Aynı zamanda müzik dışında yakın arkadaşlar olduğumuz için bir arada olup müzikle uğraşmakta bizim için oldukça önemli.. Bundan sonraki planlarımız, eski ve yeni parçalarla, konserlerle dinleyicinin karşısında olmak..

Yeni teklimiz “Evolium İmmortale”  karanlığın en derin,ateşin en bol olduğu yerde dövülerek üretilen bir black metal parçasıdır. Ziggurat olarak hep farklı ve yenilikçi işler peşinde olma dürtümüzü bu parçada da sürdürdük. Ve parçada sevgili dostumuz Serhat ŞİMŞEK bize mey enstrumanı ile eşlik etti. Parça şu anda tüm dijital platformlarda yayında.Keyifli dinlemeler.Başta Toxin Music ve İskelet webzine olmak üzere destekleyen,emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

Spotify:

https://open.spotify.com/track/4vzqRFL3462PxLo8reG5HP?si=87ea643ec1d74c5f

Instagram:

https://www.instagram.com/ziggurat.official

Facebook:

https://www.facebook.com/thezigguratband

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !