Yüz Karası, Zehir Saçmaya Devam Ediyor

İzmirli tek kişilik black metal projesi olan Yüz Karası, aynı adı mahlası olarak seçmiş, kimliği gizli yaratıcısı Yüz Karası tarafından 2020 yılının başlarında, Covid-19 pandemisinin yeni yeni kök salmaya başladığı aylarda hayata geçirildi.

Aynı sene “Zehirli, Kutsal” teklisiyle ilk çıkışını yapan ve Türk black metal lejyonuna yazılan yeni-kan sanatçı, üzerinden çok geçmeden “Satır Yaraları” isimli ikinci tekliyi yayınladı. Art arda sürülen bu iki tekli, aynı sene dahilinde yayınlanan “Moloz” isimli kısaçalar albümde de yer aldı. Beş parçadan oluşan bu çalışma, İzmir’in işgalden kurtuluşunun yıldönümü olan 9 Eylül tarihinde dijital platformda yerini aldı. Kısaçalar akabinde Ankaralı bağımsız müzik firması Toxin Music tarafından CD formatında sınırlı sayıda basıldı ve dinleyiciye sunuldu.

Moloz ile Türk black metal camiasına kendini tanıtan ve bu süreçte epey dinleyici ve dost edinen sanatçı, 2021’de mevsimin yaza döndüğü zamanlarda başka bir proje ile dinleyici karşısına çıktı. Karanlık sanatı ciğerlerine çekmiş, kendisiyle çağdaş black metal icracıları olan Cursed In Eternity, Traumat, Karakoncolos gibi isimlerle birlikte kurduğu Cult of Nihil (Hiçlik Tarikatı), oluşumla aynı adı taşıyan dört parçalık bir kısaçaları 30 Nisan’da dijital platformlarda yayınladı. Yüz Karası bu çalışmada “Geliyor Kıyamet Eli Kulağında” isimli parçası ile yer aldı.

Bireysel müzik çalışmalarının yanı sıra, kollektif uğraşlarda da aktif olan Yüz Karası, şu sıralarda uzunçalar bir albüm için çalışmalarını sürdürüyor.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !