Yıllar sonra tekrar üreten bir Midlake!

Psychedelic folk rock deyince akla ilk gelen isimlerden Midlake, yeni şarkısını Paul McCartney, Tom Petty and the Heartbreakers, Diplo gibi isimlerin de klip yöetmeni Brantley Gutierrez imzası taşıyan ve ünlü aktör Michael Peña’nın başrolde olduğu video klip ile beraber paylaşıyor.
                                                            
Yeni single Bethel WoodsBella Union etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğiyle ile 12 Ocak 2022’de tüm dijital platformlarda yerini aldı!
Adım adım yaklaştığımız Midlake albümünden ilk tekli ‘Meanwhile’ ile uzun yıllar sonra geri dönen grup The Guardian, Word, The Indipendent gibi önemli mecralardan hak ettiği övgüyü almıştı.
Midlake solisti Eric Pulido  yeni şarkı hakkında şunları söylüyor: “Bethel Woods’un sözleri 1969’da Dave Chandler’ın (Jesse Chandler’in babası) 16 yaşında Woodstock’ın devasa kalabalığının içinde otururken göründüğü bir belgeselden ilhamla doğdu. Dave birkaç yıl önce trajik bir şekilde öldü. Bu şarkıyı onun gözünden, ‘o özel yere’ dönmenin ve geri dönüş yolunda sevdiklerinizle yeniden bir araya gelmenin huzurunu anlatan bir bakış açısıyla yazmak beni duygulandırdı.”

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !