YENİ SAINTS ‘N’ SINNERS ALBÜMÜ RISE OF THE ALCHEMIST, TÜM PLATFORMLARDA YAYIMLANDI!

Yeni albümü uzun süredir beklenen melodik metal grubu Saints ‘N’ Sinners sonunda sessizliğini bozdu. Son 2 senedir albümden küçük tanıtımlarla dinleyicilerinin merakını taze tutan grup yeni albümü Rise Of The Alchemist ile kariyerinde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.

Kayıtları İstanbul, Münih ve Kiev’de gerçekleşen albümün prodüktörlüğünü ilk albümdeki gibi yine Deniz Tuncer üstlenirken, mix ve mastering işlemleri de grubun uzun süreli dostu Max Morton (Morton, Jinjer) tarafından gerçekleştirildi. Söz ve müziklerin tamamının Deniz Tuncer’e ait olduğu konsept albümün çıkışı pandemi nedeniyle 2 sene geciktirildi. Albüm için 10 yeni şarkı kaydeden grup, ayrıca 4 adet de sürpriz cover şarkı kaydetti.

Şarkı listesi:

1. As Above So Below (5.42)

2. Sign of Things to Come (5.24)

3. Sacred Ground (6.32)

4. Saviour of the Damned (4.56)

5. Dreamer (4.17)

6. Death Comes in Winter (7.43)

7. Queen of the Nile (5.23)

8. Ivory Tower (5.28)

9. Rise of the Alchemist (11.45)

10. Catch 22 (4.40)

Eleman değişikliklerine giden grubun 2022 kadrosu şu şekilde:

Mehmet Kaya: Vokal

Deniz Tuncer: Gitar, geri vokal, kalvye

Kıvanç Kaytanlı: Gitar, klavye

Berkan Çakmak: Bass

Doğan Rekkalı: Davul

Ayrıca albümde gruba klavye ve geri vokallerde Max Morton ve de geri vokallerde Meltem Yumulgan eşlik etti. Berker Sönmezler tarafından yapılan albümün kapağında grubun maskotu Virgil bir kez daha karşımıza çıkıyor.

Grubun kurucusu Deniz Tuncer albüm hakkında şunları söyledi: “Önceki albüm ile bunun arasında tam bir kuantum sıçraması var. Yeni şarkılar, senfonik olmasa dahi, adeta bir filmin soundtrackinden fırlayıp metal haline getirilmiş gibi tınlıyor. Yeni şarkitar, her zamankinden daha melodik, daha güçlü ve daha katmanlı. Şarkıların dinleyicilerle buluşması için sabırsızlanıyoruz.

Grubun kendi şirketi SNS Records’tan çıkan ilk ürün olma özelliğini taşıyan  Rise of the Alchemist, 8 Nisan 2022 tarihi itibariyle fiziki ve dijital formatlarda dinleyicisiyle buluştu.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !