Yelbegen, 5 ağustos tarihinde tamamı Türkçe liriklerden oluşan “Kafir-i Azam” isimli 9 parçadan oluşan albümünü yayınladı.

Yelbegen, 2022 Şubat ayında İzmir’de ortaya çıkmış tek kişilik black metal projesidir. İlk tekli olarak yine İzmir de olan sevgili dostum Yüz Karası ile bir düet yaparak dinleyiciye “Kor Alevli Kubbe’i Mahşer” i sunduk.Daha sonrasında Türk black metal proje/gruplarından oluşan “Cult Of Nihil” isimli split oluşumuna davet edildim ve “Yolculuğun Sonu” isimli parça ile bu splitte yer aldım.Bu sırada uzunçalar albüm için zaten çalışmalar ve kayıtlar yapmaktaydım. 5 ağustos tarihinde de tamamı Türkçe liriklerden oluşan “Kafir-i Azam” isimli 9 parçadan oluşan bir albüm yayınladım.

Kafir-i Azam,riffleriyle karanlığı,gücü..

Melodileri ile duygusallığı,acıyı,nefreti ve başkaldırıyı ortaya koyup,dini kitaplardaki anlaşılması çok zor müsvedde, yalan ve uydurma tabirlere, gelenek göreneklere ithafen, gayet net,anlaşılır ve tabiri caizse şakk diye gerçekleri yüzüne vuran bir anlatım ile karış karış işlenerek yazıldı..Türk black metali bereketli bir esved tarlası.Bu tarlada yerimi almaktan ve mahsul vermekten büyük keyif ve gurur duymaktayım.Sonuna kadar üretmeye devam edeceğim…Albümü tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz..

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !