Yavru’nun yeni teklisi ‘Başkahraman’ yayımlandı.

Çocuklara ithaf edilen ‘Başkahraman’!

Esas adı Özgür Mert Yavru olan sanatçı, içinde müzikle doğanlardan.
Daha genç yaşta, üç arkadaşıyla birlikte reggae tarzında ilk grubu ‘Neşeli Milis’i kurmuş ve festivallerde, özel buluşmalarda her fırsatta yıllarca çalmışlar.

Grup dağıldıktan sonra bireysel müzik yapmaya devam eden sanatçı ukulelesini elinden hiç düşürmemiş Güney sahillerinde, çeşitli festivallerde ve hatta Açık Hava Tiyatrosu’nda Teoman’ın misafiri olarak sahne almış.

Müziğini ve kendisini bir şarkı yazarından ziyade, hikayeci şarkıcılığa daha yakın bulduğunu ifade eden sanatçı ekliyor “Canım ukulelem, gevşek aşk şarkılarımın bel kemiği”.

Büyük laflar etmeyi Veysel’den, şarkıda mizahı Grup Vitamin’den, gitar çalmayı Hendrix’den, hüzünlü konuların neşeli melodilerle birleştirmeyi Marley’den öğrenmiş.

Geçtiğimiz dönemlerde yine Babajim İstanbul etiketiyle ‘Tatil’, ‘Yukarıya Doğru Düşen Adam’, ‘İçiyom Ben Ya’, ‘Ağustos Böceğinin Şarkısı’, ‘Tak Tak Tak’ı yayımlayan sanatçı, bugün ‘Başkahraman’ı yayımlamanın heyecanını yaşıyor.

Yavru’nun, alter egosu olan ‘Meret’ karakteri tarafından yazıldığını iddia ettiği ‘Başkahraman’ çocuklara ithaf edilmiştir. Çalışmada Yavru’ya davulda Ediz Hafızoğlu ve Derya Eke, bas gitarda Arda Algan, trombonda Ozan Çelikel, trompette Serkan Çiftçi eşlik ediyor.

Şarkıyı dinlemek için tıklayın: https://orcd.co/baskahraman

Söz, Müzik: Yavru
Prodüktör: Kerem Doğrar

Düzenleme: Kerem Doğrar, Yavru
Vokal, Ukulele, Gitar: Yavru
Trombon: Ozan Çelikel
Trompet: Serkan Çiftçi
Bas: Arda Algan
Davul: Ediz Hafızoğlu
Davul: Derya Eke

Miks: Alp Turaç
Mastering: Güven Ersoysal

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !