VELHASIL 22 Mayıs’ta “yüksek sound” label ile tüm digital platformlarda yayınlandı

2011 yılında kurulan “Yüksek Sound” isimli müzik grubu, keyif aldıkları ve eğlendikleri şarkıları dinleyiciyle buluşturmaya 2022 yılı itibariyle start verdiler. 2019 yılından itibaren paylaştığı çalışmalarla kendine tarzını ve besteleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanan Murat Türkücüoğlu’nun  performansıyla renk kattığı sözü ve bestesi yine kendisine ait olan ‘Velhasıl’ ; Yüksek Sound ile birlikte 2011 yılında prodüksiyonunu tamamladıkları bir çalışma.

Şarkının hikayesi; mana şarabının tadını almış ve bu zevkle mest olmuş bir ruhun, geçici madde sarhoşluğuyla artık tatmin olmasının mümkün olmadığını ve kişinin kendi iç alemindeki yüzleşmesini hatta bocalamasını ve bütüne yansımasını sorgulayan metaforlar mevcut. 

‘Velhasıl’ı ilgi çekici bir çalışma kılan yalnızca hikayesi değil;  sözü geçen felsefi sorgulamayı günümüzün elektronik müzik, dans parti vb stillerin dokusunu barındıran modern bir sound anlayışı üzerine yerleştirmiş olmasıdır. Bu anlamda şarkıda derin anlamları zevkle dans ederken hissetmek mümkün. Prodüktörlüğü Yüksek Sound ve Murat Türkücüoğlu’nun üstlendiği çalışmanın söz ve müziği Murat Türkücüoğlu’na, düzenlemesi ise Barış Özesener ve Vedat Türkücüoğlu’na imzası taşıyor. Mix&masteringi ise Vedat Türkücüoğlu tarafından yapılmış.

Tüm dijital platform linkleri için tıklayınız

İnstagram

Twitter

Facebook

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !