“Ubi concordia, ibi victoria.” HİÇLİK TARİKATI

Cult of Nihil (Hiçlik Tarikatı), yeni nesil Türk black metal müzisyenlerinden ve gruplarından müteşekkil bir yeraltı black metal topluluğu.

2021 yılında, İstanbullu Karakoncolos, Ankaralı Cursed In Eternity, Mersinli Traumat ve İzmirli Yüz Karası ile temellerini atan oluşum, aynı senenin baharında oluşumla aynı adı taşıyan 4 parçalık ilk kısaçalar albümünü yayınladı. Albümde her bir sanatçının/grubun birer bestesi yer alıyor.

Parçaların her biri black metalin farklı bir alt türünü temsil ediyor. Tınıları ve saçtıkları zehirleri birbirinden net biçimde ayrılan bu besteler, bu bağlamda huyu suyu farklı dört kardeşin aynı evde, aynı ailede varoluşunu da simgeliyor adeta. Parçalarda sözlerin anadilimizde yazılmış olması dikkat çekiyor. Bu da  proje yaratıcılarının Cult Of Nihil’i Türkçe black metal müziğin bir kalesi olarak inşa etmeye niyetli olduklarının en önemli kanıtı.

Grupların üstünde bir grup, projelerin üstünde bir proje” sıfatını edinen Cult of Nihil’in ilk amacı, Türk black metal müziğini uluslararası metal camiasında saygın bir konuma getirmek. Fakat proje aslında bundan daha yüce bir ereğe sahip. Nihai amaç, ülkemizdeki black metal müziği icracılarının bir araya gelip müzik yapabildigi bir ortam örneği teşkil ederek bu toprakların karanlık çocukları arasında kolektif bir ruh ve kardeşlik ve hatta “leyjondaşlık” bağının oluşmasına katkı sağlamak.

Cult of Nihil, bu yolda durmayacak ve bünyesine yeni isimler katarak, güçlenerek yoluna devam etmeye niyetli.

Ne de olsa,

Birliğin olduğu yerde, zafer vardır.

Değil mi?

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !