Türkiye ve Balkanlar “Dağılmış Sahne”de Buluştu

Sidar Baran Taş ve Ceyda Safçı; Balkanlar ve Türkiye coğrafyalarının kültürel zenginliklerini “Dağılmış Sahne” adlı şarkıda buluşturdu.

İkili bu ortaya çıkardıkları proje için, “İki farklı kültürü birleştirerek, ortak noktamız “müzik’te” buluştuk” diyor.

Dijital olanaklardan uzak durup şarkıdaki tüm enstrümanları canlı olarak çalınmasını tercih eden ikili bu sayede dinleyiciye daha sahici ve nostaljik duygu vermek istediğini dile getirdi.

“Moonstagemusic” etiketi ile çıkan şarkının aranjesini “İsmail İlgün” üstlenirken, şarkının kaydı “Studio Bahnhof İstanbul” stüdyolarında alındı.

Söz ve müziği Sidar Baran Taş’a ait olan şarkı kısa sürede müzikseverlerden de büyük beğeni topladı.

İkili bu sürecin devamında da düet ve tekli projelerini devam ettireceklerini duyurdular.

Sidar Baran Taş 

Ceyda Safçı 

1995 yılında Kosova’da doğdu. Müzik kariyerine Kosova’nın “Prenk Jakova Music Conservatory” konservatuarında Klasik gitar ve solfej eğitimi alarak başladı. Balkanlarda “ARS Kosova İnternational Classical Music Competition” başlığı altında düzenlenen klasik gitar yarışmalarında kendi kategorisinde üç yıl ard arda birincilik ödülünü elde etti. Kosova, Makedonya, Türkiye gibi birkaç ülkede düzenlenen festivallerde konser performanslarını sürdürmeye devam etti. Çocuk yaştan beri tiyatro ile de ilgilenerek sanatla iç içe büyüyen Ceyda Safçı, 2013 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Sinema-TV bölümünü kazanarak Türkiye’ye yerleşti. Yazıp, yönettiği filmler dışında, burada müzik ve tiyatro faaliyetlerini de sürdürmeye devam ederek, çocukken “Ankara – Uluslararası Küçük Hanımlar Küçük Beyler Tiyatro Festivali’nde” tanıştığı çocukluk arkadaşı, sanatçı Sidar Baran Taş ile onun daveti üzerine “Dağılmış Sahne” adlı parçayı birlikte seslendirdiler.

http://moonstage.org/dagilmissahne/

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !