Türk Heavy Metal müziğin önde gelen grubu ve aykırı sesi MURDER KING, uzun zamandır beklenen yeni teklileri “Yallah Tazyik” ile sevenleriyle buluştu!

2019 sonunda ‘Sakin’ isimli akustik albümlerini yayınladıktan sonra konserlere ağırlık veren grup, uzun süredir beklenen yeni şarkıları ‘Yallah Tazyik’ ile 24 Haziran’da CES Yapım etiketiyle yayında.

“Gürültü Kirliliği” albümünde vokalde yer alan Can Uzunallı bu şarkıyla beraber tekrar gruba dönmüş oldu.

Grubun politik eleştirel tavrı bu şarkıda da  fazlasıyla kendisini hissettiriyor.

Söz ve bestesi Özhan Deneç’e ait şarkının mix ve masteringi Pür Recording Studios’ta Arın Baykurt tarafından yapıldı.

Şarkı ve gelecek albüme ilişkin detaylar:

Murder King, yenilenmiş kadrosu ve yeni şarkısıyla yıl sonunda çıkartmayı planladığı “Skandal” albümünden ilk teklisi Yallah Tazyik’i iftiharla sunar…

2022 Yılında değişikliğe giderek, vokalde daha önce de “Gürültü Kirliliği” albümünde yer alan Can Uzunallı, bass gitar ve back vokallerde Önder Işkın ve gitarda session eleman olarak Barış Alioğlu’nu da dahil ederek yoluna devam eden Murder King, yine gerçekleri çekinmeden söyleyerek, yüzümüze tokat gibi çarptığı yeni teklisi ‘Yallah Tazyik’ ile dinleyicisiyle buluşuyor.

Şarkının söz ve müziği Össan Deneç’e düzenlemesi Murder King’e, mix ve mastering’i Pür Recording Studios İstanbul’dan Arın Baykurt’a aittir.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !