Sis’in Teklisi ” BESiK” Tüm digital platformlarda yayınlandı

Türkiye’de Doom Metal’in köklü gruplarından SİS 10. yılında yeni çalışmaları BEŞİK’i sizlerle buluşturuyor. Kendilerine ait bir sound yaratan ve genellikle şarkılarında dünyada yaşanan olumsuz olayları konu edinen grup, bu çizgisini istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Sözlerini Mr. Jass LEE’nin yazdığı ve bestesini Murat AŞER ile birlikte yaptıkları BEŞİK, kısa bir süre önce hayatına son veren üniversite öğrencisi Enes KARA’ya ithaf edildi. Sert, melankolik ve protest bir yapıya sahip olan şarkı; dünyada yaşanan ve her türlü haksızlık karşısında ezilen ve yok edilen, umutları çalınan gençlere adanmış bir ağıt niteliğini taşıyor. Proje 999 etiketiyle tüm dijital platformlarda yerini alan şarkının prodüktörlüğünü Hakan AKKAYA yaptı.

BEŞİK

Ağlayarak açtım gözümü.

Sonra renkler kayboldu bir anda. Ninnilerle uyurken yarına.

Düşler takıldı bir ağacın dalına… Umutsuzluk sarmış her yanımı. Dinmek bilmez içimde fırtına. Gözyaşlarım sel oldu yarına. Duyulmadı feryadım isyanım… Gidiyor yıllar bir bir amansız. Çürüyor zamanın rengi kararsız. Sonsuzluğun önünde aciz bir çocuk.

Susuyor geçmişten dünler görmüyor.

Hiçliği belli, Yarından umut yok. Susmuş herkes. Yarından haber yok.

Ahım kalsın, mahşeri vicdanda. Beşikten eşiğe çöken ruhumda… KÜNYE

SİS Vokal: Mr.Jass LEE Lead ve Ritim Gitar: Murat AŞER Bas Gitar: Hüseyin İKİZLERLİ Davul: Reza MUHAMMEDZADEH

BEŞİK Söz: Mr. Jass LEE Müzik: Murat AŞER/Mr.Jass LEE Kayıt, Mix ve Mastering: Hakan AKKAYA Vokal Kayıt: Erbay ARAS Kapak ve Lirik Klip: Proje 999 Prodüktör: Hakan AKKAYA Proje999 (2023)

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !