Selim Kalender’in Kaleminden: Tanrıyı Görmeden Önce

TANRIYI GÖRMEDEN ÖNCE

 

Hani büyük serenatlar, nameler, ruhun izdüşümü, nerdesin hancı,yolcu,şarapçi.. Biliyormusun biraktıgın enkazı. Artık gunes sende tutuklu.Artık o an varya.sende firar,sende bir yabancı. Öncü bir karmasa.depremler sarmıs dört bir yanı/yanığı..

 

Orada kimse var mı?

 

Sesimi tutukluyorsun.bilinmezlik sonsuz bir gözlemin ilacı.zamanın kaçta kaçı.kimyasal/kristal gönüllerde bir hasar,kalıcı..

 

Degil aşk, anlamadıgın bir sarhosluk hali. Açıklarmısın onun gibi olmayı. nasıl nirvanaya girmek? nasil huzur? Nasıl geceleri delik deşik uyunur ve nasıl umarsız bir acı.. ömür geçiyor dön bak aynaya.Gideceğin adrese doğdun ve yolun insan; irade ,cinsine bağlı olan toprak! Ekeceksin/ , ekileceksin .Sen kurak bir mevsime denk geleceksin o ,sana bir kuyu olarak nüfus edecek.taksim edileceksin kuraklık sofrasında..

 

Önce şarkıları dinlersin.şiir okur ve hayal edersin.sonra ,sen şiir olursun ve sonra bir zehirli ve zengin yolcu.düşlerindeki son kemancı.gelecekte bir kum taneciği kadar yer kaplamadığımız bir dünya.ilizyon sensin. belkide mitsin,efsane belki.takma ardına yaşa gitsin. unutma ay tozunda öleceksin!

 

Oku! Kaldırımlara değil,kendine dönerek oku! Senden,benden,bizden kalmasın yüreklerde bir fosil. Artık aşk sende tutuklu.Artık o an varya.sende firar,sende bir yabancı..

 

En kolay şeydir görünenin ardindakini inkar etmek.en kolay şeydir dalgalara bırakmak kalbini.sek sek oynamak güneşle.ardından bir gözyaşı filizi demleniyor.bağrında yaşayan bir o hala. İnsan; söylemek istediğinin ardındaki şeydir.sen bir yaşam kaldıracasın/anlamıyorsun!

 

Seçimlerinden doğan bir canlı.insan! sen halince böylesin.bir film,dizi,belge/belgeselsin.

 

Orada mısın? Hala değilsin!

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !