Selim Erdal’ın ikinci teklisi “Köprüler”, lirik videosuyla beraber tüm dijital platformlarda yayımlandı

Yüksek temposu, senfonik havası ve aynı zamanda saba makamında okunan bir bölümü ile dikkat çeken, müzisyenin ev stüdyosunda kaydedilen yeni şarkısı “Köprüler” tüm dijital platformlarda bağımsız olarak yayımlandı. Şarkının sözü, müziği, kayıtları, çalımları, aranjesi, miksi, masteringi, kapak tasarımı, lirik videosu Selim Erdal’a ait.

 

Müzisyen, Köprüler’i şöyle anlatıyor:

 

“Gönülden gönüle, ruhtan ruha köprüler; asla giderilemeyen eksiklik hissi, tamamlanma ihtiyacı ve uzun zamandır yaşanan bu sürecin sonucunda gelinen yol ayrımı: “Ya köprüler yapılacak, hiç yıkılmamak üzere; ya köprüler yıkılacak, tekrar yapılmamak üzere.” Şarkının nakaratı, yıllar önce bir anda ağzımdan çıkıvermiş, tam olarak bu günlerimi anlatan bir söz. Zaman içinde olgunlaştı, demlendi, sabır ve emekle son hâlini aldı. Şimdi de sizlerle.”

Spotify

https://open.spotify.com/track/3IwbMGG03CdRGIiqbtGCbr?si=237a2d129a004543

Apple music

https://music.apple.com/us/album/k%C3%B6pr%C3%BCler-single/1561875095

YouTube

https://youtu.be/GmvXKNPhbtY

Selim Erdal, 1996 yılında Ankara’da doğdu. Müzisyen bir aileden geliyor. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı; rock, metal müzik dinlemesinin yanında tanbur sazına ilgi duydu ve 13 yaşında Tevfik Soyata’dan tanbur dersleri almaya başladı. 2012 yılında TRT Ankara Radyosu TSM Gençlik Korosu’nu kazandı ve bir süre devam etti. 2014 yılında Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarı’na girdi. Kasım 2019’da ev stüdyosunda kaydettiği, “Münzevi” adlı, alternatif metal tarzında ilk EP çalışmasını yayınladı. 23 Haziran 2020’de “Su ve Zehir” adlı ilk teklisini yayınladı. 14 Nisan 2021’de “Köprüler” adlı ikinci teklisini yayınladı.

Sosyal Medya

Instagram  https://www.instagram.com/selimerdal

Twitter

https://twitter.com/selimerdal

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !