Sefer Boztaş- BİYOGRAFİ

Sefer Boztaş,Malatya’da doğdu. Müziğe ilkokul yıllarında öğretmenlerinin teşvikiyle okul etkinliklerinde ve törenlerde şarkılar, türküler söyleyerek başladı. Lise yıllarında,değerli hocalardan bağlama dersleri alarak, ilk enstrümanı olan bağlama ile tanıştı. Liseyi bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği bölümüne girdi. Buradan keman anasanat dalı öğrencisi olarak 2007 yılında mezun olarak şarkıcılığın yanı sıra çok sevdiği öğretmenlik mesleğini de birleştirerek müzik öğretmenliği yapmaya başladı. Halen öğretmenlik mesleğine devam etmekte, eğitimci kimliğiyle de çok sayıda öğrenci yetiştirmektir. Lise ve üniversite yıllarından beri sesi ve entrümanıyla çok sayıda etkinlikte yer almış, konserler vermiştir.

  • Sefer Boztaş, Vay Ki Vay adlı ilk single çalışmasını Kasım 2019 tarihinde yayınladı. “Sesin Gitmiyor” adlı ikinci single çalışmasını ise Ocak 2021 tarihinde dinleyicilerle buluşturdu. Bu iki çalışması müzikseverler tarafından büyük beğeni ve ilgiyle karşılanan Sefer Boztaş, şu sıralar yeni single çalışması, “Kızlar Ağladınız Mı?” adlı Karadeniz türküsünü, DMC etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.Sözleri anonim, bestesi değerli sanatçı, Doktor Müzikolog Mehmet Özbek’e ait bu çalışmanın aranjörlüğünü ise, ülkemizin en önemli aranjör ve müzisyenlerinden, Ozan Sarıboğa yaptı. 
  • Bu çalışması da müzikseverler tarafından kısa sürede büyük beğeni ve ilgiyle karşılanan Sefer Boztaş, bundan sonra da birbirinden güzel şarkı ve türküleri müzikseverlerle buluşturmaya devam edeceğini söyledi..

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !