SACROSANCT BİYOGRAFİ VE İLK ALBÜMÜ:Cosmic Horror – 2023

Sacrosanct 2000 yılında, 16 ila 19 yaşlarında 4 genç tarafından İzmir’de kuruldu, ilerleyen yıllar içinde birçok konserlerde ve küçük çaplı festivallerde yer aldı. Bu uzun süreçte 2 albümlük şarkı yazan grup, birkaç yıl önce, ilk 10 şarkısını son hallerine getirip bir albüm yapma kararı aldı. 

 Albüm kayıtlarında klavyeleri, kendi tek kişilik projesiyle daha önce klavye ağırlıklı bir albüm çıkaran müzisyen ve tonmaister Buğra Celayir çaldı. Albüm aşamasında, ekipman ve teknik anlamda uzmanlığını da eksik etmedi. Davulları, ilk günden beri grupta olan Korel Karaibrahimoğlu tarafından yazılan şarkılarda yine kendisinin yazdığı birkaç riff de bulunmakta. Tüm gitarları Serkan Safer tarafından çalınan albümün bas gitarları da, birkaç yıl önce şehir dışına taşınan usta bas gitarist Özhan Ulu’nun yeri dolamadığı için yine Serkan tarafından tamamlandı. Ve vokaller, evet yine Serkan. Son aşamada beklenmedik sorunlar yaşayan ve grubun ilk baştan beri solisti olan Berkay Hamamcı, vokal kayıtlarını Serkan’a devretti. Final mix ve mastering işleri, başarılı çalışmalarıyla bilinen One More Page grubunun gitaristi Soydan (The Muzikolog) Özyar tarafından Stüdyo Opus 36’da tamamlandı ve nihayet, isminden dolayı olacak, uğruna yaşanmamış sorun kalmadıktan sonra albüm tamamlandı ve 8 Ocak 2023’te dinleyicisine 53:31 dk’lık keyif yaşatmak üzere ilk etapta dijital ortama sunuldu.
  Şarkı sözleri, introdan sonra gelen 2 şarkıda savaş temalı. Sonrasında, intikam temalı 4. şarkıyı, sanrılar eşliğinde hayatı sorgulayan Abyssal Stream of Mind takip ediyor. 6. ve 7. şarkılar, isimlerinden de anlaşılacağı üzere okültist düşünceler ve sorgulamalarla geçiyor.
8. şarkı genel düzen karşıtı sözleriyle dikkat çekerken ardından gelen Meltdown, tüm bu çarpıklıkların sonunda insanoğlunun kaybedeceğini anlatıyor ve albüm Enstrümental son şarkısı ile bitiyor.
   Tarza gelince, başta can sıkan Thrash ve Black Metal çatışmaları sonradan yerini güzel bestelere bıraktı ve birçok melodik unsurla harmanlanarak özetle Thrash-Black metal tarzında bugünkü halini aldı. Thrash (Testament, Slayer vb.) Black metal (Marduk, Behemoth, Dark Throne ve genel olarak İskandinav) etkileri ve yer yer de Serkan’ın 70’ler progresif, hard rock ve heavy metal hayranlığı ana tarz ile harmanlandı.
   Grup şu anda yeni single ve 2. Albüm çalışmalarına, aynı zamanda ilk albümün plak – cd formatlarında basılması için label arayışlarına devam ediyor.
likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !