Rockçılar Neden Kafa Sallar?

Rockçılar Neden Kafa Sallar?

Bana bugüne kadar; kendilerine dayatılan müzikle beynini uyuşturan kitleden onlarca kez sorulmuş bir sorudur bu.

Sen pop müziğini dinlersin, o müzik zaten senin bu soruyu sorman için üretilmiştir. Beynin dinlediğin müziğin içi boş olduğu için müzik dinlerken çalışmaz. Çalışan demir ışıldar, çalışmayan demir de paslanır. Onlar paslanmış beyinlerden oluşan ülkeler yaratmak, ve bu ülkeleri ele geçirip güçlerine güç katmak için isterler. Ve bunu sayende başarıyorlar da. E dolayısıyla siz şimdi pop müzik dinlediğinizde, sadece eğleniyorsunuz. Beyniniz gelişmiyor ve düşünmüyor, sorgulama içine girmiyor. Sadece bedeniniz müziğin ritmine tepki veriyor. Beyniniz müziğin içeriğine tepki vermiyor.
Bizim kültürümüz o yüzden sizinkinden biraz farklı. E tabi paslanmış beyin de bu farklılığı ayıramıyor. Amma velakin bizim de bedenimiz müziğe tepki vermek istiyor. Siz dans ederken biz de bir şekilde deşarj olmak istiyoruz. Amma velakin elimizde gitar var, baget var. Boynumuzda asılı bir kayış, yada üstünde oturmak zorunda olduğumuz bir tabure var. Tek boş uzvumuz başımız olduğundan belki de kafa sallıyoruz.Belki de gözlerimizi kapatıp saçlarımızı savurmak hoşuma gidiyor o an. Belki sahnedeki kafa salladığı için kafa sallayan da var. İnanın o an bunu sorgulamıyoruz. Çünkü o an transtayız, müziğin bize hissettirdikleriyle. Belki sizin hiç kulak verip de yakalayamadınız güzelliği duyuyuroz. Belki de çirkinliği. Biz çirkinliği de sanattaki dışa vurumun bazen mesajını ulaştırabilmek için etkiliği olduğunu biliyoruz.

Bu sebeplerden belki de sizden farklıyız. Belki şu an bütün dünyanın kabullendiği bir kültürün fanatikleri olarak değerlendirilebiliriz. Herkes rock dinliyor popüler sürümleri olduğu için. Ama popüler olmayanları dinleyip, hayat tarzı farklı olarak göze batanlara rockçı deniyor.

Eee o zaman popçular, işte biz bu yüzden kafa sallıyoruz.

Hadi eywallah.

Riza Sırman – Grup SOKAK

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !