Rap-Şiir Single Çalışması “Ben Yoksam” huzurlarınızda…

Single’ın mix, mastering ve aranjesi Kaptan H. Davran tarafından yapılmıştır. “Video edit manager” lyric videosu Degirmenci Films tarafından hazırlanmıştır.

Şarkının sözleri Kaptan H. Davran, şiir Tuğba Badal imzalı. Müzik, aranje Kaptan H. Davran’a ait. Pandemiden dolayı ulaşılabilirlik kısıtlı olduğundan dijital olarak üretildi. Şiir’in seslendirmesini Seslenen Adam üstlendi. Teklinin video klibi için kamera karşısına geçen Degirmenci Films ekibi, konusunda mahir Ümit Değirmenci yönetmenliğinde çekildi.

Ben Yoksam Hikaye:

Şiirlerin içinden çıkıp gelen kadınlar vardır. Öpse şiir, saçını dağıtsa mısra, gülse kıta olur der Didem Madak. Şiir; metafor barındırır, anlaşılmak ister, kalp gözünün hakikatiyle okunmak ister, realist dünyada yer almaz, argümanlara dayalı değildir, kani olmakla birlikte bulanır insan kelimelerin nabzına. Günümüzün taşlama ve hicivlerinin şiir halidir Rap. İki dalganın iç içe geçmesi gibi harmanladık. İşte o zaman varoluşsal sancıyı “seslenmek fiiliyatından” yola çıkarak karşılıklı beyin fırtınasıyla sabahın sekizinde finalize ettik. Estetik kalıplar, mazmunlar, kalıp benzetmeler, mecazlar, tasavvurlar, düşünceler ve diğer sabit anlayışlar yerine safiyane ruhlara parmak ucuyla dokunması heyecanıyla…

Single Linkleri:

Spotify

Apple music

Sosyal Medya Hesapları:

Seslenen Adam:

Spotify

Instagram

Kaptan H. Davran:

Spotify

Instagram

Seslenen Adam Biyografi:

Mikrofon tutkusu kaset döneminde (1997-2003) radyo programcılığıyla başladı. 15 yıllık beyaz yakalı iş hayatının akabinde olmak istediği saha içerisinde yazan, okuyan, sunan kimliği ile var olmaya çalışan birisi. Amatör ruh, profesyonel bakış açısıyla adanmışlık, aidiyet duygusuyla hareket eden, aşık olduğu işin hakkını teslim etmeye çalışan şiir işçisi, edebiyat geyşası… Engin Dal, nam- ı diğer Seslenen Adam… 2019’da çıkardığı ilk deneme türündeki (En Sevgiliden Ey Sevgiliye) kitabının ardından, ilk profesyonel single çalışmasını opera sanatçısı Burcu Durmaz eşliğinde Dark’n Dark Music Company etiketi ile Şubat 2021’de çıkardı. Güncel olarak Müzik Onair web sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Yol arkadaşı ve prodüktörü Kaptan H. Davran ile Haziran ayı içerisinde albüm yayınlamayı planlıyor. Şiir’e ola aidiyeti kalbinin, bedeninin ve sesinin uzantısı.

Kaptan H. Davran Biyografi:

Kaptan H. Davran nam-ı diğer Aero. İTÜ Elektronik mezunu. Esasında grafiti sanatçısı. Görsel anlamda şölen olarak nitelendirilen bu sanatı müzik ile sesli hale getirmiş. Aranje-mix-mastering ve ses üzerine alaylı kimliği ile aktif olarak sürekli üretim halinde. Ve birçok film, dizi, solo çalışmalara bu anlamda amatör ruh ve profesyonel olarak hizmet veriyor. İçinde barındırdığı tüm tınılar, armonisi, akışkanlığı, ritmi her zerresiyle özgün ve lezzetli. HipHop Karma, Biraz mavi Biraz aşk, Ateş-i Bestem, Traphobia, Kemal Sunal, Horror Type, Turkish Battle Style ve son olarak Kai 1-2 enstrümantal albümleriyle rüştünü ispat etmiş durumda. Konusunda alaylı ve sahanın içerisinde rol sahibi. Yaratıcılıkta sonsuz bilgi birikimine sahip olsa da öğrenciliğe devam ettiğini söylüyor. Hip Hop, Rap Beat Maker yetkinliğini ve niteliğini “Angara Enstrumendals” ile 2021 yılı içerisinde taçlandırmayı planlıyor. Birlikte yol arkadaşlığı yaptığı, prodüktörlüğünü üstlendiği Seslenen Adam ile mayıs ayında şiiri Tuğba Badal’a ait “Ben Yoksam” isimli Rap ve Şiir sentezi ile farklı bir bakış açısı getirmek istiyor. Akabinde hız kesmeden Haziran ayında yine Seslenen Adam ile feat çalışmaları hazır.

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !