People Around’un Yeni Teklisi Hiraeth Yayında

Hiraeth tüm dijital platformlarda yayında!

‘’Geçmişe duyulan özlem insanoğlunun değişmez bir gerçeğiymiş’’  Hiraeth’de ele aldığımız konu buydu.

 Neredeyse koca bir yıldır evsiz ve göçebe bir hayat yaşıyoruz. Pandemi ve ardından gelişen ekonomik buhranlar bize radikal kararlar aldırdı. Bunun sonucunda 2021 Nisan’da adadaki evimizi kapattık ve düştük yollara.

 Heybeli’de geçirdiğimiz günleri kelimelerle anlatmak kifayetsiz kalır, zaman ve hayat farklı akıyordu orada. Sessizlik, doğa, insanlar, evimiz… Her şey ama her şey bambaşkaydı. Adada geçirdiğimiz süre zarfında çok fazla ürettik; grubun temellerini atmış olduk ve sahnede çaldığımız şarkıları besteledik. Bize cesaret veren her şeyi kapanma sürecini iyi bir şekilde değerlendirerek kazanmış olduk. En nihayetinde güven alanımızdan çıktık ve kaplumbağa misali sırtımızda evimiz düştük yollara.

 Hiraeth’in birden fazla kelime anlamı var ama en temelinde dönemediğiniz ve ayrıldığınız bir eve, bir mekana duyulan derin özlem demek.
Neredeyse koca bir yıldır güneydeyiz, buralarda bize kucak açan harika insanlar var. Kaş, Antalya, Fethiye sularında dolaşıp duruyoruz.

Hayatın cazibesi giderek daha da soyutlaşıyor, genel-geçer kurallardan uzaklaşıyoruz. Etrafımızdaki insanlarla biz de evriliyoruz; hissettiklerimiz, kendimizi ve müziğimizi ifade etme biçimimiz dahi değişim içinde. Yoruluyoruz, konfor alanımızı özlüyoruz, bazen yalnız kalmak istiyoruz bazense birlikte çok eğleniyoruz. Hayat ne garip şey dedirtiyor şu geçirdiğimiz zamanlar.
Güneyde güzel anılar biriktirmeye tabiki devam ediyoruz lakin geçmişe özlem duymak da insanoğlunun değişmez bir gerçeğiymiş.

-HIRAETH

Yayın Tarihi: 11/03/2022

Tür: Electronica, Instrumental

Spotify

Apple music

SoundCloud

Youtube

Deezer

İnstagram

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !