oKaN oGaNeR‘in ilk teklisi: “sOğUk”

Olta Dayanışma 6. Albümü ‘’ Hafıza ‘’ da ilk sırada yer alan  ‘’ Soğuk ‘’ adlı şarkı 9 Nisan ‘da dinleyiciler ile buluştu.

‘’Soğuk’’ adlı şarkı , Pandemi döneminde enstrümanını çalamadığı için geçim sıkıntısı çeken ve hayatına son veren ‘’ Duran Ay ‘’  adlı bağlama sanatçısı adına yapıldı.

Bu şarkının gelirleri Olta Dayanışma Platformu ile ihtiyaç sahibi müzisyenlere gidecek.

Okan Oganer Kimdir ?

Manisa doğumlu Okan Oganer müzikal hayatına 3 yaşındayken davul ve klavye ile başladı. Orta öğrenimini davul üzerine geliştirirken , piyano ile de ilerleyen sanatçı sonrasında hemen her enstrümanı çalmaya devam etti. Orta ve lise yıllarında kayıt teknolojilerine merak sararak üniversitede ise DEU Sound Engineer bölümünden mezun olup yükseğini de yaparak öğrenimini tamamladı. Üniversite yıllarında birlikte çalıştığı ‘’MUTE’’ adlı grup ile yaklaşık 15 yıl profesyonel çalışmalar yapan sanatçı , ‘’2008 ve 2009’’ yıllarında kendi şarkılarının ‘’Mute’’ ile olan performanslarından ödüller kazandı. ‘’ Mute ‘’  çalışmalarının albümlere yönelik anlaşmalar yapılmadan grubun dağılması ile yolları ayrıldı.’’2008- 2012’ yılları arasında birçok ünlü ile sahne ses mühendisliği projelerinde yer aldı. 2012 yılından sonra Eğitim alanında da kendini geliştirerek ORFF eğitmenliği ve Beden perküsyonu çalışmaları yaprak  2015 yılında ‘Yılın En iyi Meslek Ödülüne ‘ layık görüldü. Bu süreç içerisinde kendi şarkılarını yapan sanatçının 2020 yılına kadar yayınlanmamış bir çok eseri bulunmakta. 2021 yılında stüdyosunu kurarak kendi kayıtlarını almaya başladı ve genç yeteneklere de destek vermeye devam etmekte.Mix Mastering ve Kayıt alanında da farklı sanatçılar ile çalışmakta. Son çalışması, Mehmetcan Yazıcıgil’in ’Karanlıkta Dans’’  adlı şarkısının ; aranje,mix,mastering’ prodüksiyonunu üstlenerek genç yeteneklere desteğini sürdürmekte.

’ Soğuk’’

Söz – Okan Oganer

Müzik – Okan Oganer

Elektro Gitar – Okan Oganer

Davul – Okan Oganer

Bass – Okan Oganer

Synthesizer – Okan Oganer

Kayıt – Okan Oganer

Mix- Okan Oganer & Barış Çapkın

Mastering – Okan Oganer

Kapak Tasarım – Aslı Oganer

Spotify:

https://open.spotify.com/album/0IWH4s5Pwys7bxma9L0aab?highlight=spotify:track:136CnsFi6pZBDrK7AtUmKb

Apple music:

https://music.apple.com/tr/album/so%C4%9Fuk/1560465104?i=1560465106&l=tr

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !