NİLHAN’DAN YENİ TEKLİ! “BENİ DİNLE”

Müziğini tek bir tarza sınırlamayı sevmeyen Nilhan, bu kez bambaşka ve alışılmışın dışında Afropop, Afrobeat bir yaz parçasıyla karşımızda. Pandemi sürecinde yayınlamaya başladığı coverları ile sosyal medyada ses getiren Nilhan, üniversite eğitimini Londra’da Queen Mary University of London’da sürdürüyor. Londra’daki eğitimi sırasında birçok farklı kültürle bir araya gelme imkanı bulan Nilhan, bu kültür zenginliğini müziğine yansıtarak evrensel nitelikte projeler ortaya çıkarıyor.
Beni Dinle, birbirinden apayrı tarzlarda müzik üretimleri olan, Nilhan’ın ve eşlik eden YunoSpace’in de dahil olduğu yetenekli sanatçıların Lab Recordings stüdyosunda ilk defa bir araya gelmesiyle ortaya çıktı. Odadaki sinerjinin gücü ve sanatçıların yaratıcılığı ile yalnızca birkaç saatte başlanıp biten parça dinamik ve eğlenceli olmasının yanında toplumsal mesajlar veriyor. Yazdığı sözlerde genelde insan ilişkilerindeki hataları sorgulayan Nilhan, bu parçada, ilişkilerde pasif kalan tarafları hissettiklerini, düşündüklerini ve isteklerini net bir şekilde ifade etmeye davet ediyor. “Beni Dinle” sloganı, artık kendisini dinletmeye hazır olanların harekete geçişini temsil ediyor.
Pandemi sürecinde eğitimine online olarak Türkiye’den devam eden Nilhan, hem Türkçe hem İngilizce dilde ve farklı tarzlarda üretimlerine hızla devam etmekte. Bu dönemde ürettiği parçaları ve daha birçok projesi önümüzdeki süreçte yayınlanacak.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !