Murat Türkücüoğlu- Sır Gibi adını verdiği teklisini yayınladı.

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ‘İçimi Dökmem Lazım’ adlı şarkısıyla ve güçlü vokal performansı ile müzikseverlerden tam not alan Murat Türkücüoğlu’nun yeni teklisi ‘SIR GİBİ’ orjinal versiyonuyla tüm digital platformlarda yerini aldı. Çocukluğundan itibaren çok geniş bir doğada büyüyen müzisyenin şarkılarında duygulu melodiler ve derin sözler bu şarkıda da kendini hissettiriyor.

Anadolu ve kent kültürünün uyumlu bir müzikal yansımasını hissedeceğiniz şarkının sözleri, müziği ve prodüktörlüğü yine Murat Türkücüoğlu imzasını taşıyor. Düzenlemesini Barış Özesener’in yaptığı şarkıda mix ve masteringi ise Özgür Yurtoğlu tarafından yapıldı. Yüksek Sound tarafından yapımı gerçekleşen şarkının digital dağıtımcısı ise 25saat müzik.

Bir stüdyo kayıdı olan şarkıda yine çok değerli müzisyenler değerli katkıda bulundular. Sanatçının yaşadığı geniş doğada çektiği video görüntüleri baharın ve doğanın tüm ferahlığını huzurlu ve gizemli sahnelerle gözler önüne seriyor. Digitalleşen dünyamızda gerçek ve samimi aşkın özlemini, kısaca bu sırrı arayanların hikayesini merak ediyorsanız Murat Türkücüoğlu’nun ‘SIR GİBİ’ adlı yeni teklisi tam da size göre bir eser.

Dijital Platformlarda Yayınlanan şarkının Linkleri 

Spotify

Apple music

Sosyal medya linkleri

Facebook

Instagram

Twitter

Youtube

Yayınlanan Çalışma Hakkında Teknik Bilgiler

SIR GİBİ

Yapım : Yüksek Sound Prodüktör: Murat Türkücüoğlu

 Söz&Müzik: Murat Türkücüoğlu 

Düzenleme: Barış Özesener 

Mix-Mastering : Özgür Yurtoğlu 

Bas Gitar : Birkan Şener 

Akustik Gitar : Caner Güneysu 

Davul : Behzat Boran 

Neyzen: Eyüp Hamiş 

Stüdyo-Kayıtlar : Çatı Müzik – Taner Ersoy 

İntro&Geri vokaller : Murat Türkücüoğlu 

Digital Kapak fotoğraf : Kadri Karahan   

Digital tasarım : Teo morientes 

Video : Murat Türkücüoğlu 

Kurgu : Firuz Kılıç 

Plato : Başiskele Çekim Stüdyoları

Müzisyenin çalışması hakkında İletmek İstedikleri 

(Çalışmanın tamamlanma süreci )

Uzun dönemdir akustik kayıtlardan oluşan eserlerin demlenmesi uzun bir süreçte ortaya çıktı. Son 7 yıldır kayıt ve düzenlemeleri ile başlayan albüm şarkılarını single halinde 2019’dan itibaren kısa aralıklarla yayınlamaya başlayan Murat Türkücüoğlu bu süreçte ülkemizin çok değerli müzisyen ve teknik ekibinin katkılarıyla çok fazla şarkıyı tamamladı. Daha önce akustik versiyonu yayınlanan SIR GİBİ adlı eser orijinal versiyonu ile Mayıs 2021’de tüm digital platformlarda yerini alarak müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

BİYOGRAFİ

(MURAT TÜRKÜCÜOĞLU)

24 Haziran’da İstanbul’da doğdu.10 yaşında müziğe başladı. Müziğe olan yoğun ilgisi fotoğrafçı babasının bir müzik stüdyosu açmasına sebep oldu ve bu stüdyo’da birçok önemli müzisyenle çalışma ve tanışma fırsatı buldu.

İlk kayıtlarını 11 yaşında ünlü besteci Baha Boduroğlu ve ilk derslerimi de çok değerli müzisyen Ergüdar Yoldaş’la yaptı. Henüz çocuk yaşta sahne hayatı başlayan, dizi ve birçok seslendirme çalışmalarına başlayan (Ana dizisi) sanatçı Kocaeli’de yapılan bir yarışmada kız kardeşi ile birlikte 1.olarak o dönem TRT ‘Gün başlıyor’ programına haber oldu.

Konservatuar yıllarında TRT gençlik korosuna katıldı ve MSM konservatuarı opera-şan bölümünden mezun olduktan yıllar sonra Can Gürzap profesyonel oyunculuk okulundan da mezun oldu. Uzun yıllar İstanbul ve Türkiye’nin birçok şehrinde büyük kalabalıklara konser veren Murat Türkücüoğlu 2005 yılında sözü ve bestesi kendisine ait “Saydam” adlı eseriyle finallere kaldı ve TRT’DE yayınlanan Eurovision Türkiye finallerinde yarıştı.

Tv, dizi, müzik albümlerinde söz yazarı, besteci, süpervizör, vokal koç ve birçok alanda müzik sektöründe çalışmalarda bulundu. Türk müziğinde de yayınlanmış birçok eserinden bazıları Ebru Elver ‘Aşkın İfadesi’ , Ozan Koçer ‘Sensiz Olmuyor’. en sevilen şarkılarından bazıları.

Senaryo tretman’ını yazdığı ve okul yıllarında başladığı çekilmemiş bir filmin müziklerinden oluşan ‘Gülizar Haydar’ adlı albümünün demo şarkılarını 2020 yılında digital platformlarda ilk defa yayınlayan sanatçı sözlerini , müziklerini ve prodüktörlüğünü yaptığı çalışmalardan 2019 yılında Sır Gibi Akustik, 2020 yılında ‘İtiraf’ 2021 yılında ‘İçimi Dökmem Lazım’ adlı tekli çalışmalar digital platformlarda yayınlandı. Bu eserler tüm digital platformlarda toplamda 1 milyondan fazla dinleyiciye ulaştı.

2021 Mayıs ayında ‘SIR GİBİ’ orijinal stüdyo kayıdı ile tüm digital platformlarda yayında.

Genel sanat yönetmenliğini yaptığı ‘IHLAMUR KOKULU ŞARKILAR’ adlı alaturka eserlerinden oluşan albümü için yaşadığı geniş bir doğada bir sahne inşa eden sanatçı ‘IHLAMURHANE’ sahnesi altında bu eserlerinden oluşan albümü için çalışmalarını devam ediyor.

Önemli müzisyenlerle kaydettiği solo çalışmalarından oluşan şarkılarını ise 2021 yılında yayınlamaya devam edecek.  

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !