Mr Jass Lee ile Kısa Kısa Rocks!

Arkadaşlar bu aralar gerek memleketten gerek dünyadan güzel haberler geliyor. Rock ve Metal adına birkaç hareketi bu başlıkta toplamaya karar verdim…

İlk olarak Memlekete gidelim, Ülkemizin en köklü metal grubu Pentagram bir yandan büyük ilgi gören ilk albümlerinin plağının basılması ve yepyeni tekli çalışmaları Pride ile yine gündemde, Grubun daha çok Anatolia ve Unspoken günlerine öykünen şarkı sevenlerin yanı sıra yine memnun olmayanların arasında bir muhabbete dönmüş durumda.

Bir diğer tartışma konusu da Erkin Koray elbette, usta sanatçı şarkılarını izinsiz kullanan ve albümlerini basan firmalara sert bir şekilde seslendi. Bu yazıyı okuyan kimileri babaya hak verirken ,kimileri de babanın tavrını yerden yere vurmakta.

Türk Rock ‘ina yeni bir ses daha katildi Barış Polat. Kendisi 5 şarkılık albümü dijital platformlarda yayınladı ve ilk iki klibi ile dikkatleri cekti. Hesap isimli albümden Hayat ve Barış Akarsu anısına çekilen Hırçın Dalga sevilen şarkılar oldu.

Metal piyasamıza geleceksek Kadıköy ‘lu Black Metal grubu Sarinvomit Heyecanla beklediğimiz ikinci albümleri Awaken Ye Impious Hordes Of Shaitan ‘dan Impaling The Pilgrims On Stakes ‘ı yayınladı..Death Metal ‘in sarsıcı gruplarından Diabolizer’da heyecanla beklediğimiz albümlerinden bir sarki yayınladi. Bringer Of Khalkedonian Death isimli şarkı yine cayır cayır.

Ankaralı Melodik Death Metal grubu Toward Origin Toxin music etiketiyle ilk albümü Aftermath ‘ı yayınladı. Türün sevenleri ıskalamasın.

Nu Metal ‘in sevilen grubu Alt Geçit , Cüret ‘i yayınlayacak.

Dünyadan ise Black Metal ‘in iki kült ismi Mayhem ve Darkthrone ‘dan haberlerim var.

Darkthrone 25 haziranda yayinlanacak ve büyük bir heyecanla beklediğimiz yeni albümü Eternal Hails isimli albümlerinden Hate Cloak isimli bir tekli yayınladı.

Bir diğer Black Metal efsanesi Mayhem ‘de 9 Temmuzda yayınlayacağı yeni Ep’leri Atavistic Black Disorder/ Kommando ‘den bir tekli yayınladı. Voces Ab Alta isimli şarkı yine sarsici olmuş..Evet Kısa Kısa Rocks şimdilik bitti..

Yine devami gelecek

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !