Modern Primat, üçüncü teklisi Wooden Case’i yayınladı. ”Wooden Case” parçasına artık tüm dijital platformlardan ve Youtube üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnsanlığın hasat zamanı sürecine girmesiyle başlayan ve sonrasında aidiyet kavramının kaybına kadar giden süreci işleyen Modern Primat, göç vaktinin geldiğini bizlere hissettiriyor. Wooden Case’i akustik bir Grunge Rock parçası olarak tanımlayan grup üyeleri, aynı zamanda dünyanın ve insanlığın içinde bulunduğu kaosa selam gönderme niyetinde.
Grup Elemanları:
Vokal: Erdem Filiz
Gitar: Çağlar Özgür Toka
Bas Gitar: Can Bayri
Davul: Umutcan Akmaz

Modern Primat Biyografi

   2021 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da kurulduk. Öncesinde farklı isimlerle ve gruplarla da olsa birlikteliğimiz bulunuyordu.  Bir gün içimizdeki Grunge ve Hard Rock ateşi yandı. Dedik ki ”Neden olmasın?”. 

   Yaklaşık bir buçuk senedir birlikte müzik yapıyoruz. Birkaç defa konser girişimlerimiz oldu. Lakin hepsinde pandemi önümüze bir ket vurdu. Bu yüzden son 9 ayımızı tamamen üretime adadık. Karşılığında 4 bestemizi tamamladık. Yakın zamanda üzerinde çalıştığımız 3 bestemizi daha tamamlayacağız. 

   Etkilendiğimiz sanatçılar oldukça fazla. O yüzden türler üzerinden gitmek daha doğru olacak. Temel olarak Hard Rock ve Grunge Rock diyebiliriz. Bunların yanı sıra Psychedelic Rock-Stoner Rock gibi bir alt türlere de yavaş yavaş ilgimiz ve algımız kaymakta. Bir bütün halinde, sentez bir müzik yapmayı amaçlıyoruz. Tekdüze işler her zaman yapıldı. Bunları biraz kırıp, sizi olduğu gibi kendimizi de şaşırtmak istiyoruz.

   Cover ve bestelerimizin olduğu setlistimizi önümüzdeki 2 içinde tamamlayarak, özlediğimiz sahnelere döneceğiz. 

Spotify

İnstagram

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !