Modern Primat, ikinci teklisi Darma’yı yayınladı.

Sözcük anlamı olarak Darma; hayatın amacını ve kendini bulmayı anlatıyor. Modern Primat’ın Darma’sı ise tam olarak bu bilgilere ışık tutuyor diyebiliriz. Ruhsal sınırları ve insanın kendi içindeki savaşını melodik riffler ve Glam tınıları taşıyan vokalleri ile dinleyenleriyle buluşturan Modern Primat, Darma’nın rock müziğe yapacağı katkılardan oldukça umutlu. ”Sen Gidince” teklisi sonrasında ”Darma” ile vites yükselten Modern Primat’ı tüm dijital platformlardan dinleyebilirsiniz.

Grup Elemanları:
Vokal: Erdem Filiz
Gitar: Çağlar Özgür Toka
Bas Gitar: Can Bayri
Davul: Umutcan Akmaz

Spotify

İnstagram

Modern Primat Biyografi
2021 yılının ilk çeyreğinde İstanbul’da kurulduk. Öncesinde farklı isimlerle ve gruplarla da olsa birlikteliğimiz bulunuyordu. Bir gün içimizdeki Grunge ve Hard Rock ateşi yandı. Dedik ki ”Neden olmasın?”.
Yaklaşık bir buçuk senedir birlikte müzik yapıyoruz. Birkaç defa konser girişimlerimiz oldu. Lakin hepsinde pandemi önümüze bir ket vurdu. Bu yüzden son 9 ayımızı tamamen üretime adadık. Karşılığında 4 bestemizi tamamladık. Yakın zamanda üzerinde çalıştığımız 3 bestemizi daha tamamlayacağız.
Etkilendiğimiz sanatçılar oldukça fazla. O yüzden türler üzerinden gitmek daha doğru olacak. Temel olarak Hard Rock ve Grunge Rock diyebiliriz. Bunların yanı sıra Psychedelic Rock-Stoner Rock gibi bir alt türlere de yavaş yavaş ilgimiz ve algımız kaymakta. Bir bütün halinde, sentez bir müzik yapmayı amaçlıyoruz. Tekdüze işler her zaman yapıldı. Bunları biraz kırıp, sizi olduğu gibi kendimizi de şaşırtmak istiyoruz.
Cover ve bestelerimizin olduğu setlistimizi önümüzdeki 2 içinde tamamlayarak, özlediğimiz sahnelere döneceğiz.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !