MESNET FANZİN’ in düzenlediği konserler serisi devam ediyor.

Daha önceden Antalya, Eskişehir, İzmir de yapılan konser serisinin yeni halkası  İstanbul DOROCK HEAVY METAL CLUP sahnesinde BAYKUŞ STÜDYO ve İSTANBUL METAL BİRLİĞİ’ nin katkılarıyla gerçekleşecek. SİS, MİTRALYÖZ, DEAD MAN DOWN, AMRAS NUMENESSE 16 Ekim 2022 tarihinde DOROCK HEAVY METAL sahnesinde yer alacak.

SİS: 2013 yılında Murat Aşer ve Mr.Jass Lee tarafından kurulan Sis daha sonra Özgür Gümüş ve Serhat Ergun’unda gruba katılmasıyla ana kadrosunu tamamladı..Türkçe sözlü Doom Metal tarzında müzik yapan grup ilk olarak 2013 Yılında 3 progresif metal şarkısının olduğu Pes Etme isimli Epsini net üzerinden yayınlar..Daha sonra birçok imkansizlik içinde tamamen kendi imkanlarıyla kaydettikleri ve grubun ilk demo albümümüz dediği albümü Yaslı Dünya 2014 yılında piyasaya net üzerinden sürülür..Kayıtlar kötü olmasına rağmen dinleyici sever albümü, içinde ise doom metal ‘in yansıra yerel tınılar ve progresif elementlerde vardır ve bir protest metal albümü olarakta tanımlanabilir bu albüm,  İlk konserini 2015 yılında Tekirdağ Kiraz Festivali sahnesinde veren grup aynı yılın sonunda Devil grubunun davetiyle birçok önemli isminde sahne aldığı Gitarın Asi Çocukları gecesinde Dorock XL da sahne alır ve ardından birçok konser gelir..2016 yılı ise grubun dönüm noktası olur Hyperfat Records etiketi ile İlk single çalışmaları Izdırap yayınlanır..Izdırap gerek klibi gerekse müzikal formu ile büyük beğeni toplar, yurttan ve dünyadan olumlu notlar alır ve bugün hala en sevilen şarkılar arasında yerini almaktadır..2007 yılında ikinci single URF gelir , bu şarkıda gerek klibi gerekse yapısı ile yine çok olumlu karşılanır…8 şarkıdan oluşan ve Rec Cat Records tarafından yayımlanan Karanlığın Fısıltılari ise grubun ilk albümü olarak tanımladığı ağır ve kirli sounduyla büyük begeni toplar..Albüm sonrası Bak In Rock 2 ve 3 olmak üzere birçok konsere de imza atan grup 2020 yılında Meriç Yapıcı ‘nın yapımcı olarak üstlendiği Toxin music tarafından Karanlığın Fısıltıları albümü CD olarak yayınlanır ve albüm bu sefer çok daha büyük kitlelere yayılır ve art arda üç klip gelir albümden ( Sır, Zindan ve Hiç) Aynı zamanda bu yıl grubun kadrosunda şekillenme dönemidir ve grup 2021 yılında en iddialı kadrosuna kavuşmuştur..Mr.Jass Lee ( Vokal) , Murat Aşer ( Gitar), Erkan Urel ( Gitar), Huseyin İkizlerli ( Bass Gitar) ve Mr.Bragi ( Davul) dan oluşan kadrosu grubun en iddialı kadrosudur ve bu kadro ile bu Yıl ilk kez düzenlenen Milyonfest Metal Kamp ta Sahnesinde yer alıp Doom Metal ateşini birkez daha yakmış olan grup aynı zamanda pandemi sonrası çok önemli konserlere devam etmiştir . Sahne şovu ile de dikkatleri çeken grup konserlerine devam ederken, bir yandan da yeni albümlerinin hazırlık sürecinde.

MİTRALYÖZ: 2018 yılından bu yana çalışmalarına devam eden Mitralyöz, oldschool trash metal türüne yakın bir tarzda müzik yapmaktadır. 2021 yılında “Ateşle Mermiyi” adlı EP’yi ve “Büyük Ateş” adlı video klibini yayımlamıştır. “Akıl Katili” isimli uzun metraj albümünü tamamlayan Eskişehirli trio, yeni bir video klip üzerinde çalışmakta ve konserler vermeye devam etmektedir.

DEAD MAN DOWN: 2020 yılında İzmirde kurulan DEAD MAN DOWN her ne kadar iki yıllık bir geçmişe sahip olsa da kadrosundaki eski müzisyenlerle ve ”VERSUS”  adını verdikleri albümleri ile  dikkatleri üzerlerine topladılar. Basic Records ve Toxin Müzik etiketi ile 2021 mart ayında yayınlanan VERSUS isimli albümü tarz olarak  trash, death metal türüne yakın bir tarz olarak tanımlansa da sahne showları ve riffleri ile kendi  tarzlarını oluşturabilmişlerdir. VERSUS  albümü ile geçen kış dönemi albüm tanıtımı kapsamında MESNET HEAVY METAL FANZİN konserleri adında 3 şehirlik konser serisi gerçekleştirdi. Yeni albümleri ATTIC’ in kayıtları aşamasında olan grup eylül sonu dinleyenlerin beğenisine sunmaya hazırlanmaktadır. Bu albüm için ilk sayılabilecek ve lansman tadında olacak ilk konser ise DOROCK HEAVY METAL İstanbul sahnesinde olacaktır.

AMRAS NUMENESSE: Kendisini One Man Band olarak tanımlayan Amras Numenesse temelleri  1997 yılına dayanmaktadır. Bugüne kadar çeşitli tarzları barındıran gruplarla sahne alarak albümler yayınladı ve konserde yer aldı. Başlıca grupları; ARMS OF SORROW, DIABOLICAL, HUMAN HARVEST, DEMOGORGAN, NORTH STORM, KHAND, CONSUME, MADHOUSE TERROR, RIGOR MORTIS, DIABOLICAL RAW, IMMINENT, PAVYON GECELERİ, DECONTAMINATION ve AMRAS NUMENESSE’ dir. AMRAS NUMENESSE projesi ile başlarda sevilen grupların cover çalışmalarını yapmaktaydı. Daha sonrasında albüm çalışmalarına başlayarak BLACK METAL, DEATH METAL, PROGRESSIVE METAL, INDUSTRIAL METAL tarzlarında albümler yayınladı. 2018 yılında VENOMOUS TWILIGHT, 2019 yılında MISERICORDES, 2020 yılında CYTOGENETICS ve OROSBU DAYI, 2021 yılında 3169, 2022 yılında MY FIGHT ve APOCALYPSE albümlerini yayınladı. Dorock Heavy Metal sahnesinde 2018 yılında yayınladığı SYMPHONIC BLACK METAL tarzındaki VENOMOUS TWILIGHT albümünden şarkılara yer verecek. Albüm konsepti olarak VIKING mitolojisini baz almıştır. AMRAS NUMENESSE, TÜRKİYE’ de denenmemiş bir müzik tarzını bu konserde icra edecek ve müzikal şölen ile birlikte görsel olarak ta seyirciyi bolca tatmin edecek. AMRAS NUMENESSE şu sıralarda yeni albüm ve klip çalışmalarını sürdürmektedir.

Etkinlik 16 Ekim 2022 tarihinde DOROCK HEAVY METAL sahnesinde gerçekleşecektir. Kapı açılışı saat 17:00′ da olacaktır. İlk grup SİS (DOOM METAL) 19:00′ da, ikinci olarak MİTRALYÖZ (THRASH METAL) 20:00′ da, üçüncü olarak DEAD MAN DOWN (MELODIC THRASH DEATH METAL) 21:00′ da ve son grup olarak AMRAS NUMENESSE (SYMPHONIC BLACK METAL) 22:00′ da seyirci ile buluşacaktır. Mesnet Fanzin’ in düzenlediği bu konsere herkesi beklemekteyiz.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !