Melisa Karakurt’un yeni teklisi “Herkes Kendine Gidince” yayında

“HERKES KENDİNE GİDİNCE”  

Bir arayış, yol ayrımında bir iç çekiş, severken bırakmanın ve kendine dönmenin şarkısı…  

Türk soul müziğinin en iddialı temsilcilerinden Melisa Karakurt, son teklisi Herkes  Kendine Gidince’de, lo-fi ve neo-soul soundları lirikal zenginliğiyle harmanlayarak  özgünlüğünü ortaya koyuyor. Birbirini sevmek ve birliktelik arasındaki ince çizgiyi işleyen  bu şarkıda kendine “dönme” ihtiyacının getirdiği vedayı dinliyoruz.  

Bir arayış, yol ayrımında bir iç çekiş, severken bırakmanın ve kendine dönmenin şarkısı  Melisa Karakurt’un yeni teklisi Herkes Kendine Gidince. Bir yandan geride kalanın  yokluğunda oluşan boşluğun hikayesini dinleyici ile buluştururken, bir yandan da  sanatçının gelecek albümünü müjdeliyor.  

Sanatçı Hakkında  

Melisa Karakurt, müzikal yolculuğuna ilkokul yıllarında gitar çalarak başladı. Müziğe olan  tutkusunun peşinden gitti ve aradan geçen yıllar boyunca kendisini keşfederek sanatında  derinleşti. 2015 yılında İstanbul’a taşınmasıyla şehrin müzik sahnesinde kendine yer  edinmeye başladı. Boğaziçi Caz Korosu seçmelerinde başarılı oldu ve Nardis Genç Caz  Vokal Yarışması’nda finalist olarak yer aldı.  

İlk single çalışması olan Onlarca Yüzlerce Binlerce, 2018 yılında yayınlandı. Bunu takip  eden türkü yorumu Bir Fırtına Tuttu Bizi, en çok dinlenen şarkılarından biri oldu. İlk  İngilizce single’ı olan Istanbul, elektronik bir yapının içerisine yerleştirilen etnik  enstrümanlar ile dikkat çekti. Sosyal medya platformlarında yayınladığı cover videoları ve  farklı sanatçılarla yaptığı işbirlikleri ile hatırı sayılır bir dinleyici kitlesine ulaştı.  

Melisa Karakurt’un bestelerinde umut, tekrar eden bir tema olarak yer alıyor. Melisa,  zorluklar karşısında ilerlemeye devam etmek ve bu hareketin getirdiği büyümeye inanıyor.  Hayat yolculuğunda bulunduğu her ana yaptığı müziğin elçiliği ile dokunarak bu inancını  samimiyetle dinleyicilerine aktarıyor. 

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !