Kum’un Yeni Single’ı “Aldırma” Video Klibi İle Birlikte Tüm Dijital Platformlarda

2016 yılında Diyarbakır’da kurulan, Türk rock müziğinin gelecek vadeden gruplarından Kum’un 2 parçadan oluşan yeni single’ı PayRec etiketi ile şimdi tüm dijital platformlarda, video klibi ile YouTube’da yayında!

Vokal ve ritim gitarda İbrahim Kumlu, elektronik gitarda Eray Akıncı, bas gitarda Avni Okay, klavyede Mustafa Suphi Atalay ve davulda İbrahim Atalay ile aktif olarak müzik yapmaya devam eden alternatif Türk Rock müzik grubu Kum, “Aldırma” ve “Fotoğraf” adlı 2 parçadan oluşan single çalışmalarını ve video klibi müzikseverler ile buluşturdu. Her iki parçanın da sözü ve müziği İbrahim Kumlu’ya, aranjesi ise Kum grubuna ait.

Single’a adını veren “ALDIRMA” grubun pandemi sebebiyle, kısıtlı saatlerde bir araya gelerek kaydedilmesiyle ortaya çıktı. İçinde bulunduğumuz dönem nedeniyle; hüzün, kasvet dolu günler, mağlubiyet hissi, kararsızlık ve doğaya dönüş parçanın rengini belirleyen temel unsurlardan. Şarkı zaten her şeyi anlatıyordu, bize sadece çalıp kaydetmek kaldı” diyen Kum grubunun 2. parçası “FOTOĞRAF” ise, İstanbul dışında grubun Diyarbakır’da yaptığı ilk kayıt denemesi.

21. yüzyılın temel sorunları olan; yalnızlaşma, tükenmişlik gibi olgularına ek olarak, doğaya dönüşisteğinin bir özlem değil kurtuluş olduğuna dair olan inançları klibin ana temalarını oluşturuyor. Animasyonun çizimlerini, senaryo ve kurgusunu hazırlayarak genel yönetmenliğini de üstlenen ressam Mustafa Doğan, her bir kareyi sabırla ve büyük bir emekle çizerek hikayeyi tamamladı.

Grubun, şarkı kayıtlarını kendi imkanlarıyla alabilmesinin yanında zorlu bir süreç olan animasyon projesinin, yine kısıtlı imkanlarla Diyarbakır’da tamamlanmış olması Kum için çok değerli. Grubun promo fotoğrafları, Mervan Yalçındağ tarafından çekildi.

Kum Grubunu takip etmek için
https://www.instagram.com/kummuzik/
https://twitter.com/kummuzik

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !