Kendini yetersiz hissedenlerin sesi: Pencere

adım atan, daha sonra Neyse’nin gitaristi olarak grubun ikinci albümünde ve konserlerinde yer alan Sezgin Kırılmaz artık solo kariyeriyle karşımızda.
Öncü Shoegaze grupları Ride ve Chapterhouse olduğu kadar günümüzün gitar bazlı şarkı yazarları Johnny Marr ve Noel Gallagher esintileri duyduğumuz, sözleri ve bestesi kendine ait olan ilk şarkısı ‘Mucize’yi mart ayında yayınlayan Sezgin  Kırılmaz, yeni teklisi ‘Pencere’yi de Babajim İstanbul etiketiyle klibi ile aynı gün yayınlamanın heyecanını yaşıyor!
Yeşilköy’de geçen çocukluğunda bir yandan Ada çıkışlı melodik rock gruplarını hatmederken bir yandan da İstanbul’dan Mezopotamya’ya uzanan daha “buralı” seslere de kulağını asla kapamadığı, Kırılmaz’ın ortaya koyduğu müziğin mekanlar üstü hissiyatıyla kendini belli ediyor.
Kırılmaz, ikinci single’ı Pencere’de de bu omnipresent havayı koruyor, üstünde Seattle dumanı tüten ve çarptığı her yerden seken kurşun gibi bir riff’i, nakaratta havada süzülen bir vokalle birleştiriyor. Özgürce kullandığı alametifarikası sesi, sonsuz arzuları sorguladığı sözü ve Mucize’de de beraber çalıştığı Deniz Ünlü’nün incelikli tınılar deryasıyla ‘Pencere’yi sanatçı kendi sözleriyle şu şekilde anlatıyor:
‘’Pencere, 2021 içinde yayımladığım ve aynı zamanda solo kariyerimdeki ikinci şarkım oldu. Yeni bir şarkı paylaşma heyecanının yanı sıra sound‘un farklı fikirler barındıran ve daha olgun bir seviyede olması, gelişim katetmiş olması benim için ayrıca mutluluk verici oldu. Şarkı sözleri ‘Pencere’ imgesi etrafında anlamını buldu ve özetlemek gerekirse Pencere; ‘kendini yetersiz hisseden, elinde olmayana imrenen, mutluluğun orda olduğunu düşünen ama sonrasında umduğunu bulamayıp hayal kırıklığına uğrayan insan’ ı anlatmaya ve ona seslenmeye çalışıyor.’’
Söz & Müzik: Sezgin Kırılmaz
Miks: Deniz Ünlü
Mastering: Güven Ersoysal
Prodüktör: Deniz Ünlü, Sezgin Kırılmaz
Vokal, Elektro Gitar, Bas Gitar: Sezgin Kırılmaz
Davul: Deniz Ünlü
Klibi izlemek için tıklayın:
Şarkıyı dinlemek için tıklayın:
likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !