KAROFT ARANJÖRLÜĞÜNDE DEĞERLİ SANATÇILARDAN “MÜZİK SUSMAZ”

Aranjörlüğü Kerem Ulaş Dönmez ( Karoft ) tarafından yapılan, söz ve müziği Özcan Şenver’e ait olan değerli birçok sanatçının seslendirdiği ‘Müzik Susmaz’ adlı şarkı yaşamını yitiren müzisyenlere ithaf edildi.

Sanatçılar Hüseyin Turan, Selçuk Balcı, Niyazi Koyuncu, Özcan Şenver, Hilmi Yarayıcı, Karoft, Hakan Çağlar, Egemen Yılmaz, Zeda, Ayla Yılmaz  ve Tuğçe Elmas’ın yer aldığı çalışma ile müzisyenlerin sorunları yine sanat yoluyla gündeme getirildi. Yapılan basın açıklamasında, Türkiye’nin Aydın ve sanatçıları olarak Müzisyenlerin sessiz çığlığına ses olabilmek adına burada olduklarını açıkladılar.

 

BU DÖNEMDE 103 MÜZİSYEN İNTİHAR ETTİ
Sanatçılar ortak açıklamasında, “2020 Mart ayından itibaren çalışamayan, ekonomik ve psikolojik yıkım nedeniyle mağdur olan yüz binlerce müzik emekçisi var. Pandemi dolayısıyla işsiz bırakılan müzisyenler hayatlarını devam ettiremeyecek noktaya geldiler ve tüm çalışma alanları ortadan kaldırılmasına  karşın  neredeyse hiçbir destekten de yararlanamadılar.
Müzisyenlerin yalnız kaldığı bu dönemde, 103 müzisyen intihar etti” dediler.

ŞARKI YAŞAMINI YİTİREN MÜZİSYENLERE İTHAF EDİLDİ

Yaşanan bu sürece sessiz kalamayacaklarını vurgulayan sanatçılar, “Daha fazla kaybın yaşanmaması ve Müzisyenlerin yaşadığı zorluklara karşı  güç olmak adına farkındalık sağlamak, Müzisyenlerin çığlığına ses olmak için “MÜZİK SUSMAZ” projesini başlattık.”

“MÜZİK SUSMAZ” adlı şarkı kaybettiğimiz ve hala zorluklarla yaşamaya devam eden müzisyenler adına ithaf edilmiştir. Eserin Söz ve Bestesinin Özcan Şenver’e ait olduğu  aranjörlüğünün ve yönetmenliğinin Kerem Ulaş Dönmez (Karoft) tarafından üstlenildiği ifade edilen açıklamada, Müzik susmaz şarkısının “Hüseyin Turan , Selçuk Balcı , Niyazi Koyuncu , Özcan Şenver , Hilmi Yarayıcı , Karoft , Hakan Çağlar , Egemen Yılmaz , Zeda , Ayla Yılmaz , Tuğçe Elmas “ tarafından seslendirildiği açıklandı.

 

 

 

 

 

 

MÜZİSYENLERİN SESSİZ ÇIĞLIĞINA SES OLABİLMEK İÇİN BURADAYIZ

Türkiye’nin Aydın ve Sanatçıları olarak Müzisyenlerin sessiz çığlığına ses olabilmek için buradayız!
2020 Mart ayından itibaren çalışamayan, ekonomik ve psikolojik yıkım nedeniyle mağdur olan yüz binlerce müzik emekçisi var.
Pandemi dolayısıyla işsiz bırakılan müzisyenler hayatlarını devam ettiremeyecek noktaya terk edildiler.
Tüm çalışma alanları ortadan kaldırılmasına karşılık neredeyse hiçbir destekten de yararlanamadılar.
Müzisyenlerin yalnız kaldığı bu dönemde , 103 müzisyen intihar etti.
Yaşanan bu sürece sessiz kalamayacağımız bu noktada, daha fazla kaybın yaşanmaması ve Müzisyenlerin yaşadığı zorluklara karşı güç olabilmek adına , “MÜZİK SUSMAZ” projesini başlattık.
Sizlerin de paylaşım ve desteklerinizi bekliyoruz.

 

 

“MÜZİK SUSMAZ ” adlı bu güzel şarkıyı aşağıdaki linkten dinleyebilirsiniz.

MÜZİK SUSMAZ – YouTube

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !