Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Kalan Müzik’in sahibi Hasan Saltık, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Twitter hesabından açıklamada bulunan sanatçı Ferhat Tunç, “Kalan Müzik sahibi ve hemşehrimiz Hasan Saltık’ın geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Tüm Saltık Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Devri daim olsun…

Sanat camiasından vefat haberine ilişkin tepkiler şu şekilde:

“HASAN SALTIK üstada çok ama çok üzüldüm yayınladığı desteklediği ülkemize kattığı sayısız albüm var ve yapacakları vardı KALAN müzik çok önemli bir değerdi yerel üretim piyasasında ve maalesef o da bitti. Sayısız esere ev sahpiiği yapan firmanin birçok yayını var ve o koleksiyona sahip olmak beni şu an onure etti ama çok üzgünüm😔😔 (Meriç Yapıcı- Toxin music)”

Canımız abimiz Hasan Saltık ‘ta veda etmiş, çok çok üzgünüm..Büyük usta bu ülkede gerçekten müziğe ,kültür olarak unutulmayacak derin izler bıraktı, bir okul gibidir kalan müzik, başımız sağolsun birkez daha 🙏🙏” ( Gökhan Toker, Sis- Soggorh)

“Anadolu Rock Aid için yardımcı ve destekçi olan güzel Abimiz. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.”( Taner Serfice)

 

Hasan Saltık ölmüş… Değerli biriydi. 80’li yıllarda türküler küçümsenirdi. Türkü dinleyenler, türkü söyleyenler aşağılanırdı. Açın bakın, dönemin gazetelerine arabeskçiler için “türkücü” denirdi. Hattâ hiç unutmam, İzzet Altınmeşe, “Fırat Türküsü”nü bestelediğinde, ilkokula giden oğlu, okulda müzik dersinde bunu söyleyince, öğretmeni, arkadaşları türkü söylüyor diye gülmüşler, dalga geçmişler… Türkülerin tekrar canlanmasında, tâbir-i câizse, i’tibâr kazanmasında payı çok büyüktür. Kalan Müzik çatısı altında sayısız değerli esere kavuştuk.

Üzüldüm…” ( Kutlu Altay Kocaova)

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !