Helak’ın 3. stüdyo albümü ‘Gnosis’ yayında!

Alternatif metal dünyasının İstanbul kökenli grubu Helak, 3. albümleri ‘Gnosis’i 17 Eylül’de Opus Lazuli etiketiyle yayınladı. ‘Gnosis’ grubun ilk iki albümünün tavrı ve içerdiği öğeleri birleştiren ve akıcı bir halde sunan bir yapıya sahip. Albümdeki 4 parça teker teker değerlendirileceği gibi, bir bütünün bölümleri olma niteliği de taşıyor.

‘Gnosis’, kelime anlamı olarak kadim bilgi, iç görü ve bunlardan gelen bir aydınlanma ile ilişkileniyor. Bu albüm grubun ilk albümü ‘Inferno’daki deneyselliği ve 2. albümü ‘Heritor’daki derli topluluğu bir araya getiriyor.

‘Gnosis’in kadrosunda grubun üyelerine ek olarak bas gitarda Cenk Turanlı yer alıyor. Vokallerde Onur Meriç. gitar, synthesizer ve perküsyonda Şakir Kış (aka Moklich). davul, perküsyon, synthesizer, ses ve sampleing’de Onur Başkurt var. Albümün davul kayıtları Babajim Stüdyoları’nda Cem Ömeroğlu ve Yazgülü Gürer tarafından yapıldı. Gitarlar Platz Stüdyoları’nda, bas gitar, vokal ve ek materyaller Opus Lazuli Stüdyoları’nda Onur Başkurt tarafından kaydedildi. Albüm kapağındaki eser Gökhan Gökseven’e ait ve kapak tasarımı Big Baboli Print House tarafından yapıldı.

Albümün lansman konseri ise 19 Kasım 2021’de Kadıköy Karga’da olacak.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !