Hazar Aytan Yeni Tekli “Yok Mecalim”

Hazar Aytan, ilk çocukluk yıllarında piyano eğitimi alarak başladığı, lisedeyse davul çalarak devam ettirdiği müzik hayatını, 2008 yılında Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümünü kazanarak akademik alana taşımıştır. Aynı yıllarda 110, Direc-t gibi dönemin önemli rock gruplarına davulda, Sonra grubuna hem davulda hem söz yazarı/ besteci olarak eşlik etmiş olan Hazar Aytan, yine aynı dönemde bir çok konser ve kayıtta irili ufaklı bir çok sanatçıya eşlik etmiştir.

2018 yılına kadar devam ettirdiği eşlikçi müzisyen ve söz yazarı/besteci kimliğine vokal ve prodüktör kimliğini ekleyerek solo kariyerine adım atmıştır. Günümüze kadar 6 şarkıdan olusan 1 EP ve biri İngilizce olmak üzere 14 tekli yayınlamıştır. Bu diskografi içinde özellikle “Kalan Her Güne”, “Kendi Kendime”, “Bi Sorun Var” ve “Manzara” gibi şarkılar iyi bir başarı yakalayabilmiştir.

Söz yazımını ciddiye alarak, kendi hayatından hikayeleri konu alan sözlerinin dünyasına uygun müzikal ve yazınsal bir atmosfer yaratmayı amaçlayan sanatçı; anlatım biçimi, atmosfer, ve müzik açısından Mehmet Eroğlu , Ahmet Erhan , Nick Cave , Virginia Woolf ,Noel Gallagher, Ben Howard, PJ Harvey, Setereophonics gibi sanatçılardan etkilenmektedir.

1 Eylül 2021 tarihinde yayınlanan Yok Mecalim isimli yeni teklisinde Hazar Aytan, söz, müzik, düzenleme, kayıt, mix-mastering, kapak tasarım, tanıtım aşamalarının tamamını her zaman olduğu gibi kendisi üstlenmiştir. Artık kendi karakterini çizen söz ve müzik üslubuyla beraber, nihilist ve karanlık bir anlatıma sahip bu parçada Hazar Aytan, söz/hikaye yapısını odağına alan bir müzik/ kompozisyon/mix üçgeni çizmeyi hedeflemiştir. Bu teklinin kayıtlarında bas gitarda Korel Memili ve elektrik gitarların bir kısmında Cihangir Aslan eşlik etmiş olup,
kapak fotoğrafı ise Didem Alak imzasını taşımaktadır.

Hazar Aytan’ın geçmiş ve gelecek işlerini sosyal medya sayfalarından ve dijital müzik platformlarından takip edebilirsiniz.

https://www.instagram.com/hazar_aytan

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !