Hakan Çağlar’dan yeni tekli: “Hop”

Hakan Çağlar, yeni teklisi “Hop”u bağımsız olarak Punkatmusic etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında sevenleriyle buluşturdu.
Müziğinde rock, punk, alternatif, teatral ve sofistike öğeler barındıran Hakan Çağlar’ın geçtiğimiz yıllarda çıkardığı “Meczup” albümünden sonra pandemi döneminde bağımsız yayınladığı “Dedi” ve “Küçük Çocuk” teklileri oldu.
“Hop” teklisinde sanatçı, Rap tarzında kendisini deneyimlemek istemiş.

Söz ve müzik Hakan Çağlar (Timsah), aranjör Karoft Müzik’ten Kerem Ulaş Dönmez, klibin yönetmen koltuğunda ise Bayrek Mürtezaoğlu var.

“Hop” şarkısının hikayesini Hakan Çağlar şöyle anlatıyor;
“Sadece adaletsizliğe karşı değil bu şarkı.  Neden rap ? Neden timsah lakabını kullanmadım? Şöhretine,  ismine , tarzına köle olmuş,  etliye sütlüye dokunmayan,  garantici aynı şeyleri tekrar eden ve birbirine benzer işleri yapan sanatçılara karşı da bir duruş bu.”

Hop şarkısı, bugün üzerinde yaşadığımız evrende evvela ikili ilişkilerimizde sonra genel yaşantımızda olup biten her tür adaletsizliğe, her tür eşitsizliğe, haksızlığa karşı bir duruş içerir. Hz.Musa ve Firavun üzerinden adalet ilkesine, epik ve tiyatral bir dille vurgu yapmaya çalıştım. Evrende, ilişki kurduğumuz her varlıkla insan, doğa, hayvan adaleti gözetmeliyiz. Pandemi süresince müzisyenler olarak yaşadıklarımız, çok iyi bir örnektir hepimiz için. Aç ağlarken tok seyretti, paylaşmadı, destek olmadı, olmak istemedi, görmezden geldi.
Dayanışmayla kendi canına kıyan yüzlerce müzisyen ve sanatçı dostumuzu hayatta tutabilirdik. Hayatın her alanında mağdur olanı korumak, kollamak gerekir. Bu devranı, sevgiyle, hoşgörü ve muhabbetle, adaletle değiştireceğiz.
Kant’ın şu sözüyle noktalamak isterim; Adalet dünyadan kalkarsa, insan hayatına değer verecek bir şey kalmaz.”

Hakan Çağlar ayrıca 12 yeni bestesini Plak ve Ben şirketinden bir plak olarak çok yakında çıkaracak, sağlam bir rock albümü bizleri bekliyor. Şu anda İngiltere ‘de Abbey Road Stüdyolarında masteringi yapılan albüm yakında dinleyiciyle buluşacak.

Son olarak  sözler ve bestesi kendisine ait  ve Türk rock tarihinin kült şarkılarından biri olan “Lan oğlum böyle olmaz” parçasını plak ardından tekrar yorumlayıp tekli olarak piyasaya sunacak.

HOP;
Youtube (klip): https://youtu.be/mdn0ZR59uEI
Apple Music: https://music.apple.com/lu/artist/hakan-%C3%A7a%C4%9Flar/587553707
Spotify: https://open.spotify.com/album/3RoxTIl3JVo97osY5O5BxD

Hakan Çağlar Sosyal Medya;
Facebook: https://www.facebook.com/m.hakancaglar
Twitter: https://twitter.com/timsahmuzik
Instagram: https://www.instagram.com/timsahhakan

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !