Grup Somon – Su Akrebi- Türkçe Rock Resmi Videosu Yayında

Somon grubunun 2015 albümü sonrası ilk dijital teklisi “Su Akrebi” isimli şarkısı için çekilen RESMİ video klibi şu an yayında:

Türkçe Psychedelic Rock grubu “SOMON” 2015 albümü sonrası 2. dijital teklisi ve RESMİ videosu “Aşk Tamtamları” ,3. dijital teklisi “Ve Yaşamın Dışladıkları”‘nı geçtiğimiz aylarda tüm dijital platformlarda yer almak üzere çıkarmıştı.

Grubun sosyal medya hesapları ve çıkarmış olduğu eserlerin toplu haline aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://li.sten.to/somon

Bio:
“Somon” ismi, aşk için derin sularda en sert akıntılara karşı yapılan ruhun yolculuğunu simgelemektedir. Somon logosu da 60 ve 70lerin “Space Rock” gruplarına da atıf için zodyaktaki su grubuna ait takımyıldız simgelerinden ilham alınarak oluşturulmuştur.
“Somon” resmi olarak Mayıs 2012’de başlamıştır. 16 Haziranda 2012’de ilk demo/EP “Fener”, 15 Haziran 2015’de single “Rü’üya” ve 30 Ağustos 2015’de single “Aralık’ın II Yüzü” ve 10 Kasım 2015’de albüm”Takotsubo Kardiyomyopatisi” dijital platformlarda piyasaya sürülmüştür. (“Takotsubo Kardiyomyopatisi” :tıbbi olarak, kalp kırıklığında kalbin, Japon balıkçıların ahtopot avlama kabı benzer şekline bürünüp durması). Albüm 53 dk ve 12 parçadan oluşmaktadır. Albüm isimi ve kapağı, 1910’da İstanbul’daki tüm köpeklerin aç susuz Hayırsız adaya sürülerek katledilmeleri hakkındadır. Köpeklerin özellikle sadakat konularında çok hassas oldukları ve bazılarının açlıktan önce kalp kırıklığından dolayı ölmüş olmaları ihtimaline de vurgu yapılmak istenmiştir.
Bugün dijital platformlarda 2015 albümünün farklı kapaklı 2020 yeniden sürümü ve 2020 Ekim single’ı “Su Akrebi”, Aralık single’ı “Aşk Tamtamları”, 2021 Ocak single’ı “Ve Yaşamın Dışladıkları” yayındadır.
Somon’un müziği, art rock konsepsiyonelizmi ve post-punk, gotik rock melodilerinden etkilenen alternatif rock olarak tanımlanabilir. Bu müzik tutkuların, hayallerin ve duyguların gerçeküstü manzaralarından oluşan Türkçe şiir yazımıyla birleştirilmiştir.
Ürünler:
2015 albümü 53 dk. 11 şarkılık “Takotsubo Kardiyomiyopatisi”‘ni jewelcase, renkli kartonet ve renkli baskı CDr olarak
Toxin Müzik (Meriç Yapıcı-Ankara) ve Likmarkji Plak & Distro (Armağan Yalçın-Bursa)’dan edinebilirsiniz.
likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !