Eğitimci, yazar ve bir baba: METİN ÖZDAMARLAR

Yakın zamanda canlı yayınımıza da konu olan, ülkemizin en üretken isimlerinden olan Metin Özdamarlar biyografisinj aşağıda bulabilir, paylaştığımız linklerden ilgili adreslere girerek kendisi, kitapları ve ileriye dönük projeleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Metin Özdamarlar 1977 Kayseri doğumlu bir Öğretmendir. Çocukluğundan beri tek hayali öğretmen olmaktı ve hayallerinin peşinden giderek Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilimler Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur.

On beş yaşından bu yana yazdığı denemeler ve öyküler değişik gazete ve dergilerde yayımlanmıştır. Akide Şekeri isimli öyküsü 2005 yılında “Bütün Yıldızlar Kayar” öyküsü ile yer aldı.

Ruh Tamircisi adlı öyküsü ile 2007 yılında Ümraniye Belediyesi Hikaye yarışmasında Mansiyon ödülü kazanmıştır. Aynı yıl içinde “Lal” adlı romanı ile Ahmet Hamdi Tanpınar Roman yarışmasında ödül kazanmıştır.Eğlenceli Bilgi serisini renklendirecek yeni kitaplar yazmaya devam eden yazarın, Asel ve Eslem isminde iki kızı, Ahmet Arhan adında bir de oğlu bulunuyor.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !