Egemen Yılmaz’dan “Yokluğunda”

Popüler kültürün, sosyal medyanın da büyük bir rol üstlenmesiyle birlikte ülkede ciddi bir dizi furyası yarattığı tartışılmaz bir gerçek. Yeni jenerasyonun bu ilgisi, artık unutulmaya yüz tutmuş Rock müziğe nasıl yönlendirilebilinir,aslında bir bakıma bunun yolunu aradık.
Sosyal medya sayesinde popüler olmak artık hem çok kolay, hem de bir o kadar da zor. Bizim hayat görüşünü ve duruşunu benimsediğimiz, dış dünyanın tabiriyle, ” Siyah Giyenler “, Rock&Roll kültürünü yaşayan ve yaşatanlar için bu fiber düzenin getirdikleri biraz daha zor sanırım. Çünkü özünde bu müzik gerçekten birikim ve yetenek isteyen, bir duruş gerektiren bir müzik, bir kültür. Elektronikleşmiş, hızla ilerleyen bu çağın da emek sarfedilecek işleri pek beklemeye sabrı yok gibi. Müziğin içinde de sürekli bir sirkülasyon olmalı düşüncesi esas. Olaylar böyle seyrederken, Rock müzik dünyada büyük bir ivme kaybetti. Ülkemizde zaten uzun yıllardır can çekişme halinde. Tam da bu bağlamda elimizden geldiğince, dilimiz döndüğünce Leyla The Band grubunun bilinen ve sevilen şarkısı ” Yokluğunda ” yı Hard Rock ve Metal formları ile dinleyiciye ulaştırmak istedik. Popüler bir dizinin oyuncularından oluşan bir müzik grubunun şarkısını bu biçimde yorumlamak, belki yeni jenerasyon dinleyicinin Rock müzik ile hoş bir nüansla tanışmasına aracı olabilir diye düşündük ve bu popüler şarkıya kendi tarzımızla renk katmak istedik. Umarım beğenilir.E
Şarkının düzenlemesini aranjör, müzisyen ve besteci Kerem Ulaş Dönmez (Karoft) yaptı. Tüm elektrik gitarları, bas gitarları Kerem Ulaş Dönmez çaldı. Davulları ise Rock cenahında iyi bilinen Gökçe Dayanç çaldı. Şarkının kayıtlarını Karoft Stüdyo ‘da aldık. İşin tonemaisterlık kısmında yine Mix-Masteringi yapan Kerem Ulaş Dönmez yer alırken aynı zamanda performans görüntülerinden oluşmuş klibin yönetmenliğini de o üstlendi. Gerçekten emek verilmiş güzel bir iş çıkarttığımıza inanıyorum. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler. Umarım şarkı dinleyiciyle güzel yerlerde buluşur.

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !