Devrim Aksoy ‘ Dan Albüm Tanıtımı (Doksanüç / Heart-Core)

 

Doksanüç Albüm Tanıtımı (HEART-CORE)

Dünyada herşeyin bir zamanı vardır derlerdi.20 li yaşlarımda ilk kez duymuştum hiç inanmazdım..Sonra yaş aldıkça gördüm ve anladım ki gerçekten öyleymiş.
Bu albümün istediğim soundda olması için tam 4 sene tek başıma uğraştım ses teknolojileri ile.Bu enerji taşıdı bugüne bu çalışmayı. Tabii ki albümde teknik anlamda Taner Yücel ,Cüneyt Aykulteli,Cenk Akgün ve Eren Turgut olmasa bitirmem çok zor olurdu.Onlara teşekkürü bir borç bilirim. Ama dediğim gibi 40 ımdan sonra ses/kayıt teknolojileri ile büyük bir özveri ile uğraşıp bu albümün oluşumunu sağladım.
Albüme romantik(Heart-core) Türkçe alternatf rock tarzında diyebiliriz.. Tabii ki bir sürü ilham alınan tarz ,fikir, tavır var albüme işleyen ama ana tema sürreal ögeler barındıran romantizm.90larda ki sosyo-kültürel olguların içindeki aşk kavramının şarkılara bu frekansdan yansıması.
Albümün ismi neden Doksanüç olduğuna gelince,1993 senesi hayatımda önemli dönüm noktalarının olduğu sene.
1- İlk aşık olduğum yıl
2-İlk şarkımı bu sene yazdım
3-ilk konseri bu sene verdim
4-İlk stad konserine bu sene gittim.
5-Gibson sg gitarım 1993 model:)
ve tabii ki tüm bestelerin 90lar ruhunu anlatıyor olması!
İzmir de Alternatif rock olarak barda çalan ilk gruptuk…O zamanlar tarzlar çok keskindi.Pop rock classıc rock hard rock ayrı gruplar vardı barlarda çalan tabıı ki sayılıydı. Mtv de çıkan şarkılardan repertuara katıp akşam programda çalıyorduk:) O dönemler yazdım bu şarkıları.
Aslında yeraltı çıkış yapan sonra populer olan bellı bır kıtle için. Rockçı kavramı 90larda çok belirgin idi 2000lerden sonra Türkiye de bu kavram yavaşdan kayboldu Aslında dünyada da bu böyle..Nırvana nın ittirdği gençlık o kadar gidebildi. Farklı bir etno-müzikoloji araştırma konusu aslında.Neyse bu tarafına fazla girmeden albüm Matrix’teki kayma ile 20 yıl geç çıkıyor:)
.Ama bana mılenıum etkısı yarattığı kesin:)
Albümu kısıtlı olanaklarda yaptık. Albümde bana en büyük yardımı dokunan kardeşim Deniz’e ve anneme sonsuz teşekkürler.
İyi ki varsınız yoksa bu albümü yapamazdım…Ayrıca yayında emeği geçen Bragi yapıma da teşekkürler..

DEVRİM AKSOY

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !