DARKSIDE’ın Yeni Albümü SPIRAL Dinleyicileriyle Buluştu!

Uzun zamandır heyecanla beklenen yepyeni DARKSIDE albümü Spiral geçtiğimiz Cuma günü dinleyicileriyle buluştu. Perşembe akşamı Youtube üzerinden düzenlenen bir dinleme partisi ile ilk kez yayınlanan, Dave Harrington ve Nicolás Jaar ikilisinin ikinci albümleri olan SpiralMatador Records etiketi ve Türkiye’de GRGDN Müzik temsilciliğinde tüm dijital platformlarda yerini aldı.
Geçtiğimiz yılın Aralık ayında yeni şarkıları Liberty Bell’i yayınlayarak albümü müjdeleyen grup, bu yılın Nisan ayında albüme ait ikinci parça The Limit’i, ve son olarak Haziran ayında Lawmaker’ı çıkararak albümün heyecanını katlayarak artırmıştı. 2013 yılında çıkardıkları ilk albümleri Psychic’ten tam 7 yıl sonra yepyeni bir iş birliğine imza atan DARKSIDE, Spiral ile yeniden müzikseverlerle bir araya geliyor.
Amerikan kökenli rock müzik grubu DARKSIDE, Şilili müzisyen ve vokalist Nicolas Jaar ile Amerikalı multi-enstrümantalist Dave Harrington’dan oluşmakta. Jaar ve Harrington, Brown Üniversitesi’ndeki öğrencilik yıllarında tanışmış, ortak arkadaşları olan müzisyen Will Epstein’in aracılığıyla bir araya gelmişlerdi. İkili, ilk albümlerinin çalışmalarına Jaar’ın ilk albümü Space Is Only Noise için birlikte çıktıkları turne sırasında başlamışlardı.
2018 yazında New Jersey’de bir haftalığına kiraladıkları evde tekrar bir araya gelen ikili, her gün bir yeni şarkı yazarak en yeni albümleri Spiral’ın ilk tohumlarını bu bir haftada attılar. Albümün tamamlanması bir buçuk yıl gibi bir süreyi kapsasa da ilk altı şarkı bu bir haftalık başlangıç aşamasında hazırlanmış ve tamamlanmıştı.
9 parçadan oluşan albümün şarkı listesi şöyle:
1.Narrow Road
2.The Limit
3.The Question Is To See It All
4.Lawmaker
5.I’m The Echo
6.Spiral
7.Liberty Bell
8.Inside Is Out There
9.Only Young
likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !