Çiçek Dürbünü, “şehirden kaçış ve özlem” temalarını işleyen “Durma” isimli yeni single yayınladı

Vokalde Arkadaş Can Yıldırım, solo gitarda Berk Ergün, bas gitarda Enis Ahren, davulda Umut Ağrali ve lead gitarda Gökhan Manav’dan oluşan ekip, 2020 yılının Eylül ayında bir araya gelmiş olup  o tarihten beri müzik üretmektedir.

2020-2021 yılları arasında pandemi koşullarında ve sokağa çıkma yasaklarından arta kalan zamanlarında hazırlığı tamamlanan Alem Yitip Gitmeden isimli 3 şarkılık maxi-single çalışması Şubat 2022 tarihinde yayınlandı.
İlk çalışmayı takiben Ekim 2022 itibariyle kendi soundlarının derin izlerini taşıyan ve yaşadığı bir takım olaylar yüzünden bulunduğu şehri terk eden  birinin gerçek hikayesini anlattığımız “şehirden kaçış ve özlem”  temalarını işleyen “Durma” isimli yeni single da dinleyic ile buluştu.

Genel itibariyle alternatif indie rock müzik çatısı altında tanımladıkları tarzları dönem dönem elektronik tınılar, funky ritimler ve post-Britpop esintileriyle bir araya getirilerek ortaya çıkardıkları sentez soundu, dinleyeni içine çeken  bass gitar ve davul groove ile zenginleştirme uğraşındalar.

Spotify

İnstagram

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !