Cemal Bilge Özşar’ın Yeni Şarkısı “Dün” Müzikseverlerle Buluştu

Falsetto vokallerin senfonik, elektronik ve akustik elementlerle buluştuğu bir türle karşımıza çıkan ve son bir senedir aktif şekilde müzik yayımlayan Cemal Bilge Özşar, 24 Eylül’de yeni şarkısı “Dün”ü müzikseverlerle paylaştı.

Çello, kontrbas, viyola, keman, gibi senfonik öğelerin synth arpejleri, bilim kurgu filmlerini anımsatan efektler ve dijital olarak manipüle edilmiş vokal kesitleriyle buluştuğu, şarkı boyunca çalan akustik davulun jazz ile progresif rock esintili ritimlerini duyduğumuz, Türkçe müzikte belki de türünün tek örneği bir eser olarak karşımıza çıkıyor “Dün”. Eserle ilgili bu betimlemeler oldukça deneysel bir tür izlenimi yaratsa da “Dün”, akılda kalan nakaratı, vokallerin ve sözlerin eşlik edilebilirliğiyle radyoda rahatlıkla duyabileceğimiz bir şarkı.

Sözlerin ve şarkının konusunun detaylıca açıklanması eseri bir noktada yoruma kapattığından bu konuyu dinleyiciye bıraktığını söyleyen Özşar, üretiminde kendisine ilham veren konuları sergilediği bir videoyu şarkının bir kesitiyle birlikte dinleyicilerle paylaştı.

Şarkının davul kayıtlarını İtalyan baterist Nicola Dadamo üstlenirken miks ve masterı da Kadir Süzgün’ün imzasını taşıyor. Kapak fotoğrafı ise Özümcan Akın’a ait.

Esere tüm dijital müzik platformlarından ulaşmak mümkün.

Youtube: https://youtu.be/v34CBv2iPeU

Spotify: https://open.spotify.com/track/3iBd48UyB56C84l18QQqgx?si=mcc8chk8TDi5Q0jl80SCnQ&utm_source=copy-link&dl_branch=1

Apple Music: https://music.apple.com/us/album/d%C3%BCn/1587133743?i=1587133744

Instagram: https://www.instagram.com/cemalbilgeozsar/?hl=tr

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !