CAN TÜRKKAN’IN YENİ TEKLİSİ ‘HAMMERS’ BABAJİM İSTANBUL ETİKETİYLE YAYIMLANDI!

Can Türkkan, Bilkent, Mimar Sinan G.S.Ü. Devlet Konservatuvarı ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda piyano va müzikal tiyatra bölümlerinde eğitim aldı. Bestecilik ve caz vokal ödüllü sanatçı solo kariyerinin yanısıra Nilüfer, Zulfü Livaneli, Emre Aydin gibi isimlerle piyanist ve vokalist olarak çalıştı.

Çok sayıda jingle seslendiren, Netflix ve benzen platformlarda seslendirme kadrosunda yer alan sanatçı aynı zamanda tiyatro oyunlarında ve reklamlarda oyuncu olarak yer aldı. Ayrıca bir süre akademisyenlik de yaptı

Yakında kendi besteleri ve aranjmanlarından oluşan projelerini de dinleyeceğimiz sanatçı; ilk olarak çalmaktan büyük keyif aldığı solo piyano eserlerini klipleriyle beraber dinleyici ile buluşturmaya başladı.

Bobajim istanbul Studyolar’nda canlı kaydettiği eserlerden Beethoven’in ünlü eseri ‘MoonlightS Sonoto’yı ‘Chopin Nocturne No 20’yi, Erik Satie’den Gnossienne No. 1 ve Gymnopedie No. 1 eserlerini yorumladığı ‘Sotie’ teklisini geçtiğimiz dönemlerde yayımlayan sanatçı, neo-klasik ve elektronik müziğin öncülerinden Alman besteci ve piyanist Nils Frahm bestesi ‘Hammers iise bugün klibi ile yina Babajim istanbul etiketiyle yayımlamanın heyecanını yaşıyor.

lik saniyelerinde dinleyiciyi büyüleyen ve teknik anlamda virtuozitenin sınırlarini zorlayan bir eser olan Hommers’i ilk notasından son notasina kadar duraksız olduğu İçin bir solukta dinleyeceksiniz.

Müzik Nils Frahm

Piyano: Can Türkkan

Kayıt: Burak Serter

Mix & Mastering Cem Önertürk

Albüm Kapağr: Selim Çotal

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !