Burak Acar’dan Yeni Albüm: Somnium Impossibile

2021 boyunca dört parçasıyla dinleyicilerinin karşısına çıkan gitarist Burak Acar, yeni albümü “Somnium Impossibile”ı tüm online digital platformlarda yayınladı.

Burak Acar’ın albümünde, önceden yayımlanan parçalar dışında 6 yeni şarkı daha bulunuyor. Albümün konsepti genel olarak , son iki yıldır yaşadığımız yoğun bireysel ve de toplumsal sosyal olaylarla paralellik gösteriyor. Dinleyicilerin karşısına, albümün isminden de kendini belli eden umutsuzluk, hayal kırıklığı gibi duyguların yoğun olarak işlendiği bir çalışma çıkıyor.

Modern rock, funk, hard rock tarzında tamamı kendi bestelerinden oluşan albümde, Türkiye’nin önde gelen prodüktörlerinden Cenk Eroğlu, Serdar Öztop ile de çalışan sanatçı, kayıt, mix-mastering işlemlerini toplam bir seneye süren zamanda tamamladı.

Albümün ilk klibi ise, yine albümün tek sözlü parçası olan “Aşk Diye Birşey” parçasına çekildi ve albümle aynı anda a tüm online kanallarda yayınlandı. Burak, bu ballad parçada, ilk kez vokallerde yer aldı.

Bilindiği üzere Burak Acar; Maskara grubu ile Maskara (2008), 20oniki (2012), Rüyalar ve Masallar (2016) albümlerini yayınlamıştı.

Facebook: Burak Acar 
Instagram: Burak Acar
Twitter: Burak Acar

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !