Burak Acar – “Under A Violet Sun” Yayında

Burak Acar’ın 2021 yazında dinleyicileriyle buluşturacağı “A Desperate Cry” albümünün ilk teklisi “Under A Violet Sun” tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Geçmişte Overload cover grubu ile İstanbul’da çok sayıda mekanda sahne alan ve Maskara grubu ile 3 stüdyo albümü yayınlayan gitarist Burak Acar, ilk solo albümü için gün sayarken albümden ilk teklisi “Under A Violet Sun” dinleyicileri ile buluşmaya hazır.

Özellikle son 1 yıldır biriktirdiğimiz sıkıntı ve isyanı dışa yansıtacak bir alan bulma arayışıyla bestelenen parça, enerjisi ve temposuyla bu birikimin bir dışa vurumu olmaya çalışıyor.

Pandemi koşullarında kaydedilen “Under A Violet Sun”ın kayıt, mix ve mastering’i başarılı prodüktör ve gitarist Cenk Eroğlu tarafından yapıldı.

Spotify

https://open.spotify.com/album/0Aa51rOlr3UpQnfWoVq2Mh

Apple music

https://music.apple.com/tr/album/under-a-violet-sun-single/1559989360

Facebook

https://www.facebook.com/Burak-Acar-105197361664023

Instagram

https://www.instagram.com/burakacar_music/

Twitter

https://twitter.com/burakacar_music

 

Sanatçı biyografisi:

1971 yılında İstanbul Anadoluhisarı’nda doğan Burak Acar’ın müziğe ilgisi 13-14 yaşlarında, özellikle Bryan Adams’ın Reckless ve Michael Jackson’ın Thriller albümleriyle arttı. Önceleri davul ile ilgilenen Acar, gitara yöneldi ancak temel dersler dışında gitar eğitimi almadı.

2000’lı yılların başlarında Overload isimli cover grubu ile sahne almaya başladı. 2007 yılında Maskara grubuyla Türkçe sözlü rock müziği yapma yolculuğuna start verdi. Maskara ile 3 albüm yayınladı, pek çok konser verdi.

2019 yılında solo albüm çalışmalarına başlayan Burak Acar, 2021 yazında ilk solo albümü “A Desperate Cry”ı dinleyicileri ile buluşturmak için gün sayıyor.

 

Künye

 

Beste: Burak Acar

Gitarlar: Burak Acar

Bas gitar: Cenk Eroğlu

Davul: Ali Eroğlu

Kayıt-Mixing-Mastering: Cenk Eroğlu

Label: ENDEAVOUR RECORDS

 

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !