Burak Acar – Loveless Yayında

Burak Acar, ilk solo teklisi “Under A Violet Sun”ın ardından arayı açmıyor ve yakın zamanda yayınlanacak albümü “A Desperate Cry”ın yeni teklisi “Loveless”ı dinleyicilerinin beğenisine sunuyor.

Maskara grubu ile Maskara (2008), 20oniki (2012), Rüyalar ve Masallar (2016) albümlerini yayınlayan gitarist Burak Acar, ilk solo albümüne adım adım yaklaşırken albümün ikinci teklisini yayınlayarak dinleyicilerini albüme hazırlıyor.

Loveless”, pandemi ile birlikte daha da belirginleşen çaresizliği ve sosyal ortamlardan uzak kalan bireyin çözümleri de kendi iç dünyasında aramasının getirdiği karanlık hissiyata atıfta bulunuyor.

Albümdeki diğer parçalar gibi pandemi koşullarında kaydedilen parçada Burak Acar’a bas gitarda Umut Ulaş Kılıç, davulda Melih Yüzer eşlik ediyor. Parçanın kayıt, mix ve mastering’ini yapan başarılı prodüktör ve gitarist Cenk Eroğlu aynı zamanda sesiyle de Loveless’a katkıda bulunuyor.

Youtube

Spotify

Facebook

İnstagram

Twitter

Sanatçı biyografisi:

1971 yılında İstanbul Anadoluhisarı’nda doğan Burak Acar’ın müziğe ilgisi 13-14 yaşlarında, özellikle Bryan Adams’ın Reckless ve Michael Jackson’ın Thriller albümleriyle arttı. Önceleri davul ile ilgilenen Acar, gitara yöneldi ancak temel dersler dışında gitar eğitimi almadı. 2007 yılında Maskara grubuyla Türkçe sözlü rock müziği yapma yolculuğuna start verdi. Maskara ile 3 albüm yayınladı, pek çok konser verdi.

2019 yılında solo albüm çalışmalarına başlayan Burak Acar, 2021 yazında ilk solo albümü “A Desperate Cry”ı dinleyicileri ile buluşturmak için gün sayarken albümden tekliler yayınlamaya devam ediyor.

Künye

Beste: Burak Acar

Gitarlar: Burak Acar

Bas gitar: Umut Ulaş Kılıç

Davul: Melih Yüzer

Geri Vokaller: Cenk Eroğlu

Kayıt-Mixing-Mastering: Cenk Eroğlu

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !