Bikini Sins ”Where Are Ghosts?” EP

”Where Are Ghosts” EP’si ile ilk çıkışını yapan Bikini Sins grubu, ülke sınırları içerisinde az bulunan Post Rock türüne, bir yenisini daha ekliyor. Güçlü ve akılda kalıcı melodileri ile dinlerken bir nevi transa geçeceğiniz 4 parçadan oluşan ”Where Are Ghosts?” EP’si artık tüm dijital platformlarda! 

   Koyu bir tema üzerine yazılan parçalar, arızalı notalar ve synth’in etkisiyle dinleyicilere bambaşka dünyaların kapılarını açıyor. Synth, gitar ve davul üçgeninden ortaya çıkan ”Where Are Ghosts?” EP’sini grup üyeleri şöyle tanımlıyor; ”Bir buçuk senedir yaşadığımız pandemi dönemi oldukça canımızı sıktı. Müzikal bağlamda zaten birlikteydik ama yeni bir şeyler anlatma isteği içerisine girdik. Yeni bir sınav vermek istedik ve Bikini Sins’i kurarak, parçalarımızı yazdık. ”Where Are Ghosts?” EP’si bağımsız bir türün, farklı ve aykırı bir kolu.

   Parçaların sözleri Ömer Can Aydın tarafından yazılmış olup, besteler ise Umutcan Akmaz ve Ömer Can Aydın tarafından yapılmıştır. 

   Kapak tasarımı Restoratör Damla Öz tarafından yapılmıştır. 

   Grubu aşağıdaki dijital platform ve sosyal medya linklerinden takip edebilir, herhangi bir konu ile ilgili bikinisins@gmail.com adresinden iletişime geçebilirsiniz. 

İnstagram

Youtube

Spotify

Biyografi:

Bikini Sins, 2021 yılında Ömer Can Aydın, Umutcan Akmaz ve Alp Cesur Kepçeoğlu tarafından İstanbul’da kuruldu. Hali hazırda 2017 yılından itibaren müzikal anlamda birlikte olan bu kurucular, yelpazeyi biraz daha genişletmek için Bikini Sins grubu ile de üretime başladılar. 

   Grup kurucuları tarafından ‘’Post Rock’’ olarak adlandırılan ve şekillendirilen Bikini Sins, 2021 ocak ayından itibaren parça yazımı ve kayıtlara odaklanarak ilk EP’si ”Where Are Ghosts?’u, yine 2021 yılının temmuz ayında yayımladı. EP, 4 parçadan oluşan ve Post Rock türüne ait eserlerden oluşmaktadır. EP’nin oluşum süreci beş aydır. 

   Synth, gitar ve davul üçgeninden bir Post Rock grubu çıkartan Bikini Sins, güçlü ve akılda kalıcı melodilerini sadece dijital platformlarda değil, çeşitli konser ve organizasyonlarda da sergilemeyi hedeflemekte. 

Grup Üyeleri:

Synth – Gitar: Ömer Can Aydın

Synth – Gitar: Alp Cesur Kepçeoğlu

Davul: Umutcan Akmaz

İnstagram

Youtube

likeheartlaughterwowsadangry
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Erişim engellendi !